Сандриньо наказа БАТЕ в Беларус, Литекс на крачка от групите

20:52
Литекс постигна изключително важна победа с 1:0 като гост на БАТЕ Борисов в първия мач между двата отбора за влизане в групите на Лига Европа.

Сандриньо в 80-а минута бе автор на безценното попадение за ловчанлии.

Съперниците изиграха равностойно първо полувреме, в което обаче опасностите пред Урош Голубович бяха повече.

Пламен Николов в 9-а минута след корнер с глава би в аут, а 6 по-късно Максим Бордачов също не намери очертанията на вратата при изпълнение на ъглов удар. В 23-а минута Дока стреля силно, но топката мина встрани.

В 30-а минута БАТЕ създаде положение за гол, когато Максим Скавиш влезе в наказателното поле на Литекс, но Урош Голубович спаси удара му. В 43-а отново Скавиш стреля опасно с глава, но топката мина встрани.

През второто полувреме БАТЕ опита да натисне и в 68-а минута удар на Бордачов бе избит в корнер. В 71-а минута отново Бордачов стреля с глава, но футболист на Литекс изби топката от гол линията.

В 80-а минута обаче "оранжевите" издебнаха своя момент. Сандриньо се възползва от грешка в защитата на беларуския тим и изведе ловчанлии напред. Минута по-късно пък Голубович извади хубав удар на Павел Нехайчик.

В последните минути Литекс успя да удържи натиска на съперника си и се поздрави с победата.

Ето и съставите състави на двата отбора:

БАТЕ Борисов: Гутор, Сосновски, Шитов, Юревич, Болодко, Кривец, Нехайчик, Скавиш,  Павлов, Бурдачев, Стасевич

ЛИТЕКС: Голубович, Барт, Петков, Николов, Занев, Кишишев, Йеленкович, Сандриньо, Янев, Дока, Нифлор

bob3sh
27.08.2009 22:19

Сега мача се наблюдава на нокти. В Ловеч е доста вързано, и ще падне голяма радост след крайния съдийски сигнал!

paco_kl
22.08.2009 10:31

хубаво е,че победиха,но трябва реално да гледаме на нещата.тук ще паднем просто защото нямаме отбор който да има класата и мотивацията да играе в европа.сигурна 2-ка запомнете

YAYA
21.08.2009 19:07

БРАВО Литекс.. иии благодарим, че отмъсти за ЛЕВСКИ!Продължавайте все така!

Notlike
21.08.2009 16:45

На градския ще играят, защото има лиценз "ФИФ Про". Беше вариант и за ЦСКА този стадион, ама ловчанлии ги отрязаха.

Успех на момчетата на Мъри, единственият, признат и от мен левскар. Батков да си гризе уя... видя се некадърният Борат какво прави. Добър избор, Гриша. Хайде, чакам ви в ЛЕ тоя сезон. Дано догодина вкараме и Черно Море (ако даде Господ и Черноморец). Ей, Иисусчо, кажи на тати да бъде Българин *joking*

MRASNIKA_R
21.08.2009 13:43

Браво на Литекс за пореден път невероятни срещу отбори от нашата черга,колкото до стадиона им,е одобрен от уефа ,даже са получили много похвали,така че реванша и евентуалните им мачове в ЛЕ ще се играят на градския в Ловеч ..успех на БГ отборите

Cristian0
21.08.2009 00:03

Абе хора стадина им в Ловеч не съм сигурен дали има лиценз, маи на Васил левски ще играят така поне чух нз доколко е вярно...

roommen
20.08.2009 23:42

Браво ма Литекс ,това е страхотен турнирен резултат . Жалко само за поредната излагация на бг телевизийте , това е недопустимо да не бъдат излъчвани и двата мача на тимове борещи се за мястото си в Европа .

AmonRaa
20.08.2009 22:24

Евалатааааааа,Литееекс Знаех си,че ще продължат,но предполагах,че равен ще задържат,а то ко станааа????? Бравооооо

DuFkaTa
20.08.2009 22:08

Браво на Литекс ... в БГ една минимална победа и сме в групите...Дано тази година наблюдаваме 3 бг отбора в лига европа *devil*

tymypa
20.08.2009 22:03

а цска като падат и не се класират години наред псуваш ли ги защото срамят българия? честито на литекс айде още 1 победа тука и напреде

MeToDueB
20.08.2009 22:01

lassitar2 ... стига де .. комплекс !!! Който и бг отбор да успява ще му се радвам, но който срами България какво ? Да му благодаря ли .. ? По-надолу някой засегна темата .. комплексчо ..

SlipKnoT666
20.08.2009 22:00

Аз пък съм от ЦСКА и много се радвам за Литекс! Айде другия мач в Ловеч може да го посетя!
Успех на ЛИТЕКС в Ловеч!

IDIMDI
20.08.2009 21:49

Поздравления за победата,но дано нашите не се главозамаят и бъдат максимално концентриранирани в следващият мач в Ловеч.

MB_KrisS
20.08.2009 21:45

Браво на Литекс! Стискам палци да победят и в Ловеч, за да донесат още повече точки за ранглистата

vlado333
20.08.2009 21:20

ЛЕВСКАР СЪМ - НО 1 ГОЛЯМО БРАВО НА ЛИТЕКС АКО СМЕ 2 ИЛИ ДАЙ - БОЖЕ 3 ОТБОРА В ЛИГА ЕВРОПА ВСЕ ЩЕ ВДИГНЕМ КОЕФ

TOTTU_2
20.08.2009 21:17

*stop* Точно това трябва да правим - да ПОДКРЕПЯМЕ ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ОТБОРИ в ЕВРОТУРНИРИТЕ

seat66
20.08.2009 21:14

На втория мач сме на стадиона *beer* МАЧКАЙ ЛИТЕКС *smile* УСПЕХ НА ЦСКА И ЛЕВСКИ

lassitar2
20.08.2009 21:05

MeToDueB това е тема за победата на Литекс.Стига с тая твоя злоаба бе.Ти сигурно сън не спиш заради Левски.Гледай си любимия отбор и подкреапяй всички Бг отбори,или поне не плюй Левски..Не ти прави чест..Все пак сме Българи..

Angel_Dust
20.08.2009 21:04

Няма да се лъжем - ЛИТЕКС са мъжки отбор и радват!!!
Сега кой-кого мачкал преди - все тая - БАТЕ направиха исторически пробив и останаха в култа...
Сега неко го направят българи!!!

Стискам палци на ЛИТЕКС!!!

TOTTU_2

*stop* Заклет левскар съм, но мога да кажа ЕДНО ГОЛЯМО БРАВО на ЛИТЕКС!!! *wink*

MeToDueB
20.08.2009 21:01

левскара .. вие все мачкате, ама все намачкини си ходите .. Евала на Литекс !!! ТОва е български отбор, който представя достойно името на България срещу отбори от страни, които до преди 5 год не са имали футбол, но остраняваха поредни пъти .. нашия бг шампион .. който не искам да споменавам *evil*

vplazarov

BoBi_Levskara вие мачкахте само в мечтите си - жалки сте и смешни то се видя...

lassitar2
20.08.2009 21:00

Днес аиграх два мача..с 20лв.Единия е Теплице -Апоел 2 и другия Литекс X.Загубих,но не ме е яд..Защото съм Българин,и после Левскар.Браво на Литек,и успех по нататък *wink*

BoBi_Levskara
20.08.2009 20:59

Тоя мач напомни доста на Левски–БАТЕ 0:1.Само че сега пада бяха в нашата роля.Цял мач мачкаха и при едно по добра ситуация за Литекс бяха наказани.И ние ги мачкахме цял мач на БАТЕ само че те ни биха не с 1 ситуация а с единстевния си точен удар.