Гол с ръка в последните секунди прати Арсенал на две точки от върха (видео)

20:38

Арсенал победи Бърнли с 1:0 на стадион "Търф Моор" в среща от седмия кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на мача бе Крейг Поусън.

В шестата минута Алексис стреля опасно, но след рикошет в Иуоби, топката премина на сантиметри встрани. "Tопчиите" продължиха да владеят повече топката, но това не водеше до особени опасности пред вратата на Хийтън. Нещо повече - домакините създадоха на чистата ситуация преди почивката. В 40-ата минута Лоутън сложи топката на главата на Сам Воукс, който бе изпуснат от отбраната и стреля, но топката премина встрани. Нулевото равенство се запази до почивката, което бе логично, като се има предвид, че интересните събития през това първо полувреме липсваха.

В 49-ата минута Санчес получи от Белерин в наказателното поле и стреля мигновено, но Хийтън спаси. Това бе и най-доброто положение за Арсенал до момента. След час игра и Чех трябваше да се намесва решаващо след опасен удар с глава на Гудмундсон.

В 73-ата минута сантиметри не достигнаха ма Алексис да открие резултата след удар от въздуха. Топката облиза десния страничен стълб. В ответната атака гредата помогна и на Чех след удар с глава на Кийн. Пет минути преди края Уолкот стреля добре от границата на наказателното поле, но топката отново премина встрани от целта.

Финалният щурм на Арсенал даде резултат буквално в последната възможна секунда. Гостите изпълниха корнер, Уолкот отклони с глава към далечната греда, където Оклсейд-Чембърлейн засече, топката рикошира в ръката на Косиелни и влезе във вратата. Странно, но главният рефер Крейг Поусън зачете този гол, с което предизвика бурната реакция на домакините.

bayo45
03.10.2016 14:47

Моля ви се господа,не се нахвърляите като хиени върху нас.В края на краищата нека веднъж и нас да ни подпрат,демек и ние да се облажим малко .Има още много мачове да се играят,все някъде и на нас ще ударят балтията.Може такова нещо и на вашият любим отбор да се случи какво праими тогиз аааааа?Мамкаму,ние сме скромен отбор и не ни нападаите така жестоко .И ние сме били ощетявани.Така видял онзи с дудука така и свирил *tongue**wink*

sacrefisio
03.10.2016 12:41

Нередовен гол то се вижда от километри. Все пак победата си е победа. Ако това беше станало срещу голям отбор със сигурност щеше да има последствия. Иначе сега ще има рев за седмица и това е

skalata85
03.10.2016 07:27

Много грозен гол, но и много важен, все пак и ние да имаме малко късмет ! Колкото и да го обсъждаме гола е факт!

kapitana123
03.10.2016 02:31

Тия станаха кат нас, бре. Гол с ръка от засада... липсва само удар в лицето при спряна игра.

Double_De
03.10.2016 00:13

засада, гол с ръка и то в 93 минута при дадени само 2 продължение=съдиите абсолютни дебили

Double_De
03.10.2016 02:00

Нямам нищо против Арсенал. Даже честно казано заслужаваха 3те точки в този мач , но това не променя мнението ми от предния коментар.

sakata_97
03.10.2016 00:18

И ти ли не можеш да заспиш,xaxa тази победа на Арсенал на някои им дойде във повече *lol*

sakata_97
02.10.2016 23:44

Добре бе разбирачи гола е нередовен,ама толкова хейт не е нормално да се излива,един път ни се е случило това и вие оревахте света,пък и бива победата ни да не беше заслужена,търсихме гола през целия мач

CFC_H_A_Z_A_R_D
03.10.2016 20:27

Не решава сезона,ама в края му тези 2 точки може да окажат голямо влияние както за класирането на Бърнли така и на Арсенал.Примерно само примерно.Ако станете ШАМПИОНИ и сте на върха само с 1 точка(колкото и малко вероятен да е този сценарии)тогава ще се радвате след 13 години без титла.Ама 2ия много ясно ще си спомня онзи мач с Бърнли в който видиш ли Арсенал вкара нередовен гол в края и в край на сметка са донесли 2 точки който са решили титлата.Кой мислиш тогава ще е наистина ОЩЕТЕН???

bitter_kas
03.10.2016 20:16

Феновете на Арсенал признаха ако не си прочел...гол засада ръка след редовните 2 мин добавено време нередовен отвсякъде...но ако кажете че дяволите и челси не са били подкрепяни.....вие го изкарахте че от този мач сезона се реши край

mitkoddk
03.10.2016 11:07

Това не е хейт. Къде видя хейт? Гола си го има вече. Победата също, да ви е честита. Никой не е казал, че сте били по слабия отбор. Просто вашите фенове не могат да признаят, че гола си е абсолютно нередовен.

ivan950
02.10.2016 22:57

Незнаете правилата тръгнали да коментират каква засада бре като не виждате добре си сложете очила

Hazarddddd
02.10.2016 23:14

Май ти не знаеш правилата... Но пък като съдията не е видял, че Кошчелни играе с ръка е ясно, че няма как да види и засадата. *joking* Това в кръга на шегата, защото дори и да не е играл с ръка, пак трябва да има засада, тъй като пречи на видимостта на вратаря след удара на Чембърлейн.

Rezors
02.10.2016 22:47

Засада няма, защитникът, който отиде да бие Санчес за топка беше крачка пред Косчелни. А играта с ръка не е грешка на главния, пред него има 20 човека, бъдете сигурни, че възможността да види такава ситуация е 1 към 50. Въпросът е къде дреме страничния, че не сигнализира за играта с ръка. В Англия с тези трибуни на 3 метра от голлинията е ясно, че няма как да сложат 5-ти и 6-ти съдия, но трябва да има видео повторения, защото утре такава ситуация ще стане на мач между отбори, борещи се да не изпаднат или за титлата и тогава си еб*ло майката.

mitkoddk
02.10.2016 23:01

Абе я разгледай малко по добре преди да пишеш. Чембърлейн стреля и се удря в ръката на Кошчелни. При изтрела на Окхлейд какъв защитник ми говориш, че нещо ме съмнява дали изобщо си гледал повторението?

demona127
02.10.2016 22:37

Стига бе момчета,да не се излагаме-ГОЛ НЯМА!Все пак бяхме по-добрият отбор на терена,но това не променя факта,че няма гол!

Иначе ми е странно съдията да ни дава(свикнал съм да ни реже *lol**joking*)

Hitchhiker1902
02.10.2016 22:43

Абе като гледам резултата - гол има! *smile* Честито на топчиите, да абсолютно нередовен гол, но... случва се навсякъде. Поне Арсенал не е от отборите, за които това се случва системно... И аз съм свикнал по-скоро да ги режат, та сега съм склонен да им простя авантата *smile* *beer*

Wolf1
02.10.2016 22:35

Много скандален гол. Нередовен ако щеш заради засада, ако щеш заради игра с ръка при гола. Както и да е. Говоря безпристрастно, без цел да се заяждам. Все пак честити 3 точки.

bitter_kas
02.10.2016 22:24

Феновете на Челси да не говорят..да казвам ли колко пъти съдята ви е подкрепял срещу нас тогава защо не влезнахте да се оплаквате още повече че от този мач не зависи вашето класиране смешници а феновете на Дяволите какво да говорим ерата Фърги колко дузпи ви свиреха да станете шампиони

lilikoli
03.10.2016 02:07

да на нас тогава ни свиреха всеки мач дузпи даже един път си спомням ни свириха 8 дузпи в един мач срещу вас. Той Саф си пиеше кафето всяка сутрин със съдийската бригада не е тайна за никой *lol*

vaskooo
02.10.2016 22:20

Това е най-грозният гол, който съм виждал някога, наистина.

MaLkO_LuD94
02.10.2016 21:50

По мое мнение голът си е отвсякъде нередовен и засадата е очевадна и играта с ръка също да може да е от близко разстояние но ръцете са в неестествено положение и променят траекторията на топката която мисля че излизаше в аут *thumb_up* Но нека и Арсенал спечелят веднъж така далеч не са от най-долюбваните отбори от съдиите поне според мен *smile*

kibo1992
02.10.2016 21:41

С ръка от засада, нямам думи просто *joking*

Niakoi016

Е това вече наистина е странно.Но най-вероятно съдията не е видял рикошета за да даде засада

tishowinner2
02.10.2016 21:38

Аз по безумен гол никога не съм виждал, а може би няма и да видя скоро .. дори онзи гол в бундеслигата дето от външната страна на мрежата не изгледаше толкова абсурдно.. тука 2 засада(айде едната може и да не е) гол с ръка и на всичко отгоре продължение 2 минути те вкарват в 93-та .... нямам коментар

EdgarYY
02.10.2016 22:10

Хах много ми е смешно като всички си мислят ,че Лудогоретс имат шанс за точка от 2-та мача даже

stan_the_great
02.10.2016 22:04

Защитавай колкото си искаш Арсенал, но голът е безумен. Има и засада, и игра с ръка след удара на Чембърлейн. Абсолютно подарени 2 точки за гостите... Чакам с нетърпение двата двубоя на Лудогорец и Арсенал! Особено този на Васил Левски да ги видим каква класа е отборът на Венгер като гост.

sakata_97
02.10.2016 21:42

Не думай,ти изкара този гол най-скандалния вкарван някога бе,знам че те е яд че Арсенал победи,но такъв е живота ;d

Niakoi016
02.10.2016 21:37

Ако някой вижда засада трябва да е доста кьорав*confused*

didi9
04.10.2016 11:33

ама ти глупав ли си или на такъв се правиш точно преди истрела се вижда как футболист на Арсенал как е в засада но нали си им фен и трябва да се правиш на разбирач за подарените точки

mitkoddk

При положение, че гола е записан официално на името на Кошчелни. Значи засада има.

danail7

Много хубав мач. Така е видял съдията, признал е гола. Честито на артилерията.

Ginekologaa
02.10.2016 21:35

Скандална работа кога ли ще вкарат видео повторения

biserms
02.10.2016 21:32

Мамичката им мръснаааа как отиде Х-а *devil**devil**devil**devil* Лудогорец ще ги оправи *evil*

vanko_liverpool

Ръката добре, ами засадата ? Ясно се вижда, че Кошчелни е пред Чембърлейн.Това ако не е засада, кое е ?!

IvailoGeorgiev
02.10.2016 21:24

Разстоянието м-ду ръката на Косчелни и мястото, откъдето бе изстреляна топката, е прекалено малко, за да бъде отменен гола, мое мнение.

Kireto1232
02.10.2016 21:20

Доста скандален гол наистина ,ама все пак честита победа *smile* ,Арсенал дава сериозна заявка за този сезон *smile*

EdgarYY
02.10.2016 21:15

То проблема беше засадата не ръката *lol*

sakata_97
02.10.2016 21:18

Може ли да ми обясниш къде точно видя тази засада???

Highbury
02.10.2016 20:58

От такова разстояние е изстреляна топката няма как да си мръдне ръката а и не прави движение към топката с ръце. Напълно редовен гол съдията си е преценил да не свири фал ! Няма да сме първите, нито последните с победа като тази да не споменавам и Манчо и Ливърпул са имали подобни победи така, че важни са 3те точки в края на деня *smile*

Hazarddddd
02.10.2016 22:54

Какво като не прави движение? То затова никой не иска от съдията да го наказва по-сериозно, а просто да отмени гола. Безумно е да твърдиш, че това е редовен гол. Да не говорим, че това е много решаващ момент и буквално ви подариха 2 точки. Не искам да се заяждам, защото на всеки отбор може да се случи да го побутнат, но поне си го признай мъжки. *smile*

mitkoddk
02.10.2016 20:51

До коментар [@comment 1929112] от [@user sakata_97]:

Аз не виждам нищо грешно в заглавието. А ти?

Не го казвам като фен на Челси,а откровено.Арсенал този път яко ги подпряха.

mitkoddk
02.10.2016 20:49

Ако не се беше ударила в ръката даже и вратата нямаше да уцели *confused*. На този съдия явно са му нужни очила.