Победната серия на Левски продължава! Сините надвиха Дунав на "Герена"! (видео)

19:47

Левски победи Дунав Русе с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от деветия кръг на Първа професионална лига.

Главен арбитър на двубоя бе Таско Тасков.

В началните минути опасен удар на Адениджи мина встрани от вратата, но първото чисто положение бе за гостите. Мариян Огнянов излезе очи в очи с Боян Йоргачевич, стреля силно, но стражът спаси.

В 22-ата минута домакините стигнаха до гол с известна доза късмет. Точен бе Георги Костадинов, който се възползва от рикошет, и останал сам срещу Мартин Луков се разписа. Роман Прохазка стреля от над 20 метра, но топката се удари във Франсис Нар и попадна в краката на Костадинов.

Положенията липсваха пред двете врати до края на първата част. Малко след началото на второто полувреме Краев бе заменен от Мехди Бурабия. В 56-ата минута Костадинов бе фаулиран в близост до наказателното поле, след това Аниете центрира, а Костадинов с глава матира Луков за втори път.

Следващите десет минути играчите на Петрович се забавляваха. Луков изби опасен удар на Бурабия, който с Аниете показаха отлична техника.

В 70-ата минута Будинов бе близо до попадение. Отлична атака на русенци завърши със страхотно спасяване на Йоргачевич. Деветката на гостите бе изведен от Огнянов, но нямаше късмет да намали. Четири минути по-късно сърбинът отново се намеси след опасно центриране.

Сините не допуснаха грешки в заключителните епизоди от мача и взеха трите точки, запазвайки суха мрежа. Това бе седма поредна шампионатна победа за възпитаниците на Люпко Петрович. Левски остава без загуба в актива си до момента и е едноличен лидер с 23 точки.

Левски - Дунав 2:0

1:0 Костадинов (22)
2:0 Костадинов (56)

Левски: Боян Йоргачевич; Роман Прохазка, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев; Джереми Де Ноойер, Георги Костадинов, Франсис Нар, Божидар Краев, Антонио Аниете; Бабатунде Адениджи
Старши треньор: Л. Петрович

Дунав: Мартин Луков; Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов; Диян Димов, Ивайло Раденцов; Юлиян Ненов, Васил Шопов, Антон Огнянов; Мирослав Будинов
Старши треньор: В. Великов