Четвърти пореден мач без победа за Реал Мадрид (видео)

19:11

Реал Мадрид и Ейбар завършиха наравно 1:1 на "Сантияго Бернабеу" в мач от седмия кръг на Примера дивисон.

Главен арбитър на срещата бе Хуан Мартинес.

Това че четвърто поредно равенство във всички турнири за балет и трети пореден двубой без шампионатен успех за възпитаниците на Зинедин Зидан.

Гостите от "Ипуруа" изненадващо вкараха при първото си нападение. В шестата минута Андер Капа центрира към дузпата, където Микел Рико беше изпуснат и реализира с глава - 0:1. Домакините реагираха с натиск, който даде резултат в 17-ата минута. Кристиано дриблира неудържимо от лявата част на атаката и качи топката на главата на Бейл, който отблизо реализира 50-ия си гол с фланелката на "лос меренгес" - 1:1.

Баските не се уплашиха и отговориха с нов опасен удар в 20-ата минута: бившият мадридист Педро Леон шутира мощно към близкия ъгъл, но Кейлор Навас внимаваше. В 31-ата CR7 изстреля много силно топката от малък ъгъл и сериозно затрудни Риесго, който обаче се справи, а впоследствие Антонио Луна изчисти.

В 40-ата Роналдо отново влезе в ролята на асистент от лявото крило и потърси спринтиращия Бензема, който обаче беше изпреварен на дузпата. В 42-ата португалският майстор центрира към позиционирания на далечната греда Бейл, който обаче този път не уцели добре топката. В 44-ата Роналдо стреля неточно с глава след фалцов пас на британската звезда.

За второто полувреме на терена излязоха Алваро Мората и Начо Фернандес за сметка на Бензема и Рафаел Варан. В 49-ата минута "синьо-червените" изградиха добра вертикална акция, Педро Леон се озова срещу Навас, но по-скоро търкулна топката към вратаря, отколкото да стреля. В 53-ата Даниел Карвахал центрира отдясно, Бейл свали с глава към Роналдо, комуто обаче топката избяга. При последвалия корнер щабът на Реал поиска дузпа за игра с ръка на Дани Гарсия, но претенциите бяха неоснователни.

В 54-ата Роналдо стреля много опасно с глава, а Риесго направи майсторско спасяване. Отбитата топката беше вкарана в мрежата от Мората, който обаче беше в засада. Две минути по-късно бившият играч на Ювентус опита да преметне съдията и симулира дузпа, за което си получи заслужен картон. В 57-ата Флориан Лежюн закъсня с шпагата и домакините спечелиха нарушение на сантиметри на наказателното поле. Номер 7 на "белите" стреля в стената.

В 60-ата неудържимият днес Бейл отправи страховит удар с глава от 15 метра и тресна близката греда. Минута по-късно Данило блесна с чудесен дълъг пас към Роналдо, но португалецът не успя да овладее пред Риесго. В 69-ата Иско някак застигна топката на аутлинията и я центрира към Кристиано, който остана под нея.

В 78-ата Мората напредна в наказателното поле, извади топката към Бейл, но домакините спечелиха само ъглов удар. В 85-ата резервата Марко Асенсио не беше точен с глава. В 86-ата Мауро да Силва действаше като нападател на "белите" и стреля с глава към своя вратар след корнер. Риесго беше подготвен и улови.

Реферът даде три минути продължение на редовното време, като гостите съумяха да не допуснат второ попадение във вратата си и изкопчиха точка от "Бернабеу".