Локо ГО с първа победа в шампионата

17:37

Локомотив Горна Оряховица победи Монтана с 4:2 на Градския стадион в Ловеч и записа първи пълен успех в първенството на България. Това стана в дебюта на новия треньор на железничарите Иван Колев и тимът му се отлепи от последното място в таблицата.

Матиас Курьор в 21-ата минута даде преднина на гостите, а Монтана изравни чрез Стивън Петков в 35-ата. Първото полувреме приключи при този резултат и всичко се реши след почивката. Отново Курьор в 50-ата минута изведе Локо ГО напред, в 60-ата Рахави Кифуети направи 3:1, а след още 10 минути точен за Локо бе и влезлия като резерва Димо Атанасов. Данило Соуза успя да върне едно попадение в 82-ата минута.

Локомотив Горна Оряховица с пет точки от девет мача е на 12-о място, а Монтана с четири точки отива на последното 14-о.