Ливърпул обърна Суонзи като гост (видео)

16:30

Суонзи Сити загуби с 1:2 като домакин от Ливърпул в мач от 7-ия кръг на английската Висша лига.  В осмата минута Лирой Фер даде изненадваща преднина на домакините. В 54-ата минута Роберто Фирмино изравни. Джеймс Милнър направи обрата пълен в 84-ата минута, когато бе точен от дузпа.

В петата минута лебедите получиха страхотна възможност, след като отбраната на Ливърпул изпусна Бастон, който засече с глава центриране на Раутлидж, но от малкото наказателно поле испанецът стреля много неточно. Три минути след това Суонзи обаче излезе напред. Отбраната на мърсисайдци проспа първия корнер пред вратата на Кариус, който също не се ориентира добре. Бастон игра с глава на далечната греда, Ван дер Хоорн продължи топката към Лирой Фер, който засече пред голлинията. Гостите претендираха за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

В 20-ата минута Адам Лалана напусна принудително заради контузия и гостите останаха за няколко минути с човек по-малко, докато Даниел Стъридж се подготви да влезе в игра. В 39-ата минута Стъридж падна в наказателното поле, след като Раутлидж протегна ръка към него. Нападателят се строполи доста лесно, което му донесе жълт картон за симулация - решение, бурно оспорвано от Юрген Клоп. Натискът на Ливърпул не даде резултат до края на първата част и мърсисайдци се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Ливърпул започна много агресивно второто полувреме. Удар на Мане бе изчистен от голлинията от Амат, а в 54-ата минута Роберто Фирмино изравни. Коутиньо изпълни пряк свободен удар, който попадна в стената, след това Хендерсън центрира в наказателното поле, а бразилецът засече с глава - 1:1. Няколко минути след това Коутиньо бе много близо до втори гол, но ударът му от границата на наказателното поле премина на сантиметри встрани.

Последваха пропуски на Мане и Стъридж, а в 83-ата минута Ранхел събори Фирмино в наказателното поле при едно разбъркване пред вратата на Фабиански - дузпа за Ливърпул. Джеймс Милнър бе точен от бялата точка, с което направи обрата пълен. Две минути след това Коутиньо можеше да покачи, стреляйки силно от малък ъгъл, но Фабиански спаси.

В добавеното време Ван дер Хоорн пропусна да изравни, след като бе изпуснат от отбраната и от границата на вратарското поле засече центриране към него, но прати топката встрани.