Гол на Ибра донесе три точки на Юнайтед срещу Заря (видео)

00:08

Манчестър Юнайтед победи Заря Луганск с 1:0 на стадион "Олд Трафорд" в среща от втория кръг на група А на турнира Лига Европа.

Главен съдия на мача бе израелецът Орел Гринфеелд.

Единственото попадение в двубоя падна в 68-та минута и бе дело на Златан Ибрахимович. Шведът засече с глава топката, рикоширала в коляното на резервата Уейн Рууни. Английският национал опита да стреля от точката на дузпата, но не уцели добре кълбото и вместо да шутира,  асистира на Ибра.

Гостите направиха плах опит да стигнат до изравняване, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Ромеро.

Юнайтед взе първи три точки в актива си.

В другата среща от тази група Фенербахче победи Фейенорд с 1:0 като домакин.

Турският гранд е лидер във временното класиране с 4 точки, червените дяволи и Фейенорд имат по три, а Заря е на последно място с една точка.

Amateur2017
30.09.2016 19:53

Е как така "маловажен мач, не се напъвахме" бе, хора!? Разбирам да бяхме видяли състав от сорта на Дармиан, Депай, Карик, Рохо, Шнайдерлин, Фосу-Менса, Йънг (като ляв бек), Рашфорд, Лингард, Ромеро - добре! Тогава човек да каже - ами, резервите, необиграните, мъка.

Ама когато играеш с ТИТУЛЯРИТЕ срещи Заря на свой терен изобщо не е признак на несериозност или подценяване. С такива титуляри си решаваш мача първото полувреме с 3-4 гола (както с Лестър се получи) и след това започваш да се влачиш на терена. А не да вкараш късметлийски гол в 70-тата минута и то след комичната асистенция на Рууни.

На титулярите като не им се играе или като заявяват, че не играят в четвъртък, поне да дадат път на младите и на тези, които желаят да играят по всяко време. Не ни е виновен Фелайни, не ни е винове Рууни, не ни е винове никой. Рууни не игра 67 минути - то понеже се късахме да вкарваме.

NoDiggity
30.09.2016 10:34

Това, че Лига Европа го броят маловажен турнир в клуба(очевидно е защо за клуб като Юнайтед - изкарахме за 2 седмици пари от тениски на Ибрахимович равни на 70% от наградния фонд, ако спечелиш турнира...) въобще не оправдава отбора, че игра толкова трагикомично. И при САФ не сме се напъвали за Карлинг Къп и тем подобни, но той поне пускаше младоци и ги надъхваше така все едно играят финал на ШЛ. А тук - Мауриньо е пуснал кажи речи само титуляри и такава бездушна и хаотична игра просто.... Добре че Рууни направи поредния си провал пред наказателното поле като се опита да шутира, та някак си случайно топката падна на Ибра на главата.. иначе щяхме да берем срама с 0:0 тоя мач.

neovenator
30.09.2016 13:06

Със Фелайни играта ще куца, които и да са футболистите в нападение. Това е футболист, който в Евертън блесна на позицията на номер 10, а в Юнайтед го мъчат като дефанзивен халф. Тромав с липса на техника, слаб във защита и пас максимум 10-15 метра не охарактеризират нито един футболист на тоя пост (освен Фелайни). Оттам идва неуверената игра на Погба (знаейки, че ако сбърка човека зад него пуска футболиста или си вади картон). Рохо не е достатъчно добър за отбор като Юнайтед и това се вижда все по-отчетливо. Има достатъчно футболисти, които можеше да вземат участие вчера като Карик, Мемфис, Дармиан и Шнайдерлен. Руни и Фелайни нямат място във състава и най-лошото за отбора е, че докато влезем във ритъм след евентуална победа над Стоук в Неделя пак идва международната пауза (миналата дойде точно преди мача със Сити) и всички знаем резултата..

cfc93
30.09.2016 09:12

Не знам за какво толкова го подценявате този турнир, все пак при зверската конкуренция в ПЛ, Лига Европа си е алтернатива за класиране директно в ШЛ догодина, а и тук отборите са доста под нивото на Юнайтед.

MU121
30.09.2016 10:35

Дава право за ШЛ, но няма пари в него.

Hitchhiker1902
30.09.2016 09:00

Леле, Руньо сущий бразилец, къфф пас даде с коленце... И макар и на идеална позиция - не се лакоми да стреля.
Трябва да е несменяем титуляр тоя пич!

AC_Milan_92_45
30.09.2016 08:52

Имам чувството, че ако само за 10 мин, паднат санкциите за директно напускане на турнир, в тез 10 мкн Юнд ще се пребие да си попълни документите. Ясно е, че не им се играе, до кога ще се мъчат е въпроса

Ivan017
30.09.2016 08:06

Зор си беше... не очаквам да стигнат далеч, защото ще трябва да се целят и за висока позиция в първенството.

Wolf1
30.09.2016 07:48

Единственото хубаво са 3те точки! Другото няма да коментирам.

ghoster123
30.09.2016 01:47

Вие какво очаквахте да поемаме всякакви рискове и да дадем на 100% от себе си ли нормално е в такива мачове по леко да се играе

MU121
30.09.2016 01:17

Какво сте си глътнали езиците, един от мачовете които ни престоят да гледаме в този турнир, тъп мач, в тъп турнир.

putopalo
30.09.2016 00:53

Не знам какво да кажа и се чудя дали трябваше да пиша коментар,безмълвен съм и от горе на всичко нямам думи.

Amateur2017
30.09.2016 00:37

Аз съм безмълвен!

CFC_H_A_Z_A_R_D
30.09.2016 00:40

Честно казано и аз съм без думи.Не знам какво да каже гледах мача и нямам никакво мнение,едно такова безлично.