Спарта Прага постави Интер на колене (видео)

22:23

Спарта Прага победи Интер с 3:1 на стадион "Дженерали арена" в среща от втория кръг на група К от турнира Лига Европа.

Главен съдия на мача бе португалецът Артур Соарес Диас.

Домакините водеха до почивката с 2:0, като и двете попадения бяха дело на централния нападател Вацлав Кадлец. В края на второто полувреме бранителят Марио Холек добави още гол, засичайки с глава отблизо при поредната дрямка на бранителите на гостите. Малко по-рано Паласио бе върнал едно попадение.

В последните 15 минути "нерадзурите" останаха с 10 души, след като Андреа Ранокия бе изгонен от игра.

Това е втора загуба за миланския гранд от два мача в Лига Европа и сякаш столът на Де Бур отново започна да се клати сериозно.

В другата среща от групата Апоел Беер Шева и Саутхамптън завършиха наравно - 0:0.

Нерадзурите са последни в групата с 0 точки, Спарта заема трета позиция с 3 пункта, а първите две места са за светците и Апоел, които имат по 4 точки в активите си.