Фиорентина разглоби десет от Карабах (видео)

22:12

Фиорентина разгроми Карабах с 5:1 на стадион "Артемио Франки" в среща от втория кръг на група J от турнира Лига Европа.

Главен съдия на двубоя бе австриецът Оливер Драхта.

Гостите останаха с човек по-малко в 30-та минута, когато защитникът Елвин Юнусзаде бе изгонен.

Възпитаниците на на Пауло Соуса държаха интригата в мача жива до 39-ата минута, когато Кума ел Бабакар опъна мрежата зад вратаря на гостите. Последва наказателна акция на "виолетовите" и за няколко минути резултатът набъбна на 3:0 - хърватската звезда Никола Калинич и отново Бабакар бяха точни. След почивката под светлината на прожекторите се настани арженският стрелец Мауро Сарате. Бившият любимец на тифозите на Лацио вкара два гола и зарадва трибуните на "Артемио Франки", които приветстваха първия успех на любимците си във втория по сила клубен турнир на континента. В самия край африканецът Дино Ндлову мушна почетното попадение за клуба от Азербайджан. В следващия кръг италианският тим гостува на Слован Либерец.

В другата среща от групата солунският ПАОК взе три точки при гостуването си в Чехия на Слован. Гърците спечелиха с 2:1 и оглавиха класирането в групата, след като на старта на кампанията врътнаха равенство с Фиорентина на "Тумба". Герой за ПАОК тази вечер стана капитанът Стефанос Атанасиадис, реализирал и двата гола.