Борусия (Д) и Реал спретнаха зрелищно реми, немците спасиха точката в края (видео)

23:36

Отборът на Борусия Дортмунд се добра до зрелищно равенство 2:2 при домакинството си на Реал Мадрид в мач от група "F" на Шампионската лига. Точката за жълто-черните срещу действащия европейски клубен шампион спаси Андре Шюрле, който наказа съперника в 87-ата минута. Преди това белите на два пъти поведоха в резултата, но в крайна сметка не успяха да надвият немския тим.

Първата сериозна опасност в мача бе регистрирана пред вратата на домакините. Още във втората минута възпитаниците на Зинедин Зидан получиха добра възможност да открият резултата от пряк свободен удар. Кристиано Роналдо стреля силно, но вратарят на съперника спаси. Последва добавка в гредата, но преди това страничният рефер бе вдигнал флага си за засада.

Постепенно играта се пренесе в половината на Кралския клуб, което доведе до няколко опасни ситуации пред вратата на Кейлър Навас. В 17-ата минута обаче груба грешка в отбраната на жълто-черните доведе до откриване на резултата. Точен за белите бе португалецът Роналдо.

В следващите минути Борусия Дортмунд упражни натиск в търсене на изравнително попадение. Отговорът на немския тим дойде малко преди края на първото полувреме. Тогава Пиер-Емерик Обамеянг възстанови равенството и последният съдийски сигнал за първото полувреме прозвуча при този резултат.

Футболистите на Томас Тухел започнаха втората част по-активно и пропуснаха няколко добри възможности да обърнат развоя на събитията. Така се стигна до 68-ата минута, когато Карим Бензема засече едно центриране в наказателното поле, топката срещна напречната греда, а при добавката Рафаел Варан не сгреши.

След попадението на френския национал, домакините отново се активизираха и хукнаха в атака. Усилията им да се доберат поне до равенство дадоха резултат и в 87-ата минута Андре Шюрле оформи крайното 2:2.

Така след изиграването на вторите мачове, Борусия Дортмунд и Реал Мадрид имат по 4 точки, следвани от португалския Спортинг, който се наложи като домакин на Легия Варшава с 2:0.

Borussia Dortmund vs Real Madrid C... by DailyVideoTV

REVOLUTION_
28.09.2016 16:24

В този мач съдията изцяло подпираше балерините.....

kapitana123
28.09.2016 02:48

Много хубав мач се получи. Немците бяха леко изклатенбъргнати. Визирам протегнатата ръка на Кристияно след фаула, която "най-добрият съдия" счете за прилепната, както и ритник без топка дето си беше за директен ЧК. Инак и двата отбора играха супер и дори бай Марк не успя да развали шоуто *beer*

Ginekologaa
28.09.2016 00:07

До коментар [@comment 1927984] от [@user CFC_H_A_Z_A_R_D]:

Казва статистика бе лапе това е Реал най скъпият отбор с едни от най добрите футболисти да владеят топката 27% до нт си е позор те срещу Барселона имат повече в най слабият си мач ай лягай там

Ginekologaa
28.09.2016 00:14

Второто играхте по добре да беше по едно време 56-44 към 65-70

CFC_H_A_Z_A_R_D
28.09.2016 00:13

А ти нали осъзнаваш,че играят с един от най-добрите отбори в света.И освен това са гости.А и освен това за Дортмунд всеки мач е на живот и смърт.Това колко са им скъпи играчите няма никакво значение.Питай Чоло Симеоне и компания те ще ти кажат какво е със малко пари да биеш Реал поне 1 път на сезон.Което само по-себе си е голямо постижение.

Ginekologaa
28.09.2016 00:12

Аз гледах в 6 сайта не ми се спори хубав мач стана и г/г стана х беше заслужен резултат

sviliev
28.09.2016 00:11

Глупости, 27 процента, 37 бяха, но пак си е покъртително. Макар че, дори с това владение вкарахме гол и имахме още две отлични положения. През втората част обаче, до гола на Варан, установихме контрол над топката, сигурно в 68-ата минута е било някъде 56:44. След това последва добре познат при Зидан сценарий.

crip1
27.09.2016 23:52

Общо взето добра игра, бая трябва още, но към този момент, толкова. А и предвид баланса ни и като цяло представянето в Германия, и по-специално на Идуната. Нямам много забележки, по-долу споменах за лесно изпуснатите 100% положения първото. Кристиано игра добре, най-вече първото, с желание и се връщаше назад, второто се изгуби. Добре владеехме през втората част, но и Дортмунд натискаха яко.Не съм и очаквал друго. Бензема отново много зле, тромав на макс. Мисля, че няма да мине много време докато Зидан започне да разчита на Мората, ако трагичната форма на Карим продължи. Много голям е, но толкова слаб, като чели до сега не е бил. Нивото на играта беше много високо, също очаквано. Поздравления на Дотмунд за представянето.

Drogba_d
27.09.2016 23:51

ми равенството беше закономерно ... малко се изнервих че трагичните бейл и бензема особено втория не бяха сменени по рано ноо няма значение добър резултат за нас *smile*

dido9730
27.09.2016 23:46

Евала на Борусия, че залагат на младите си футболисти! Удоволствие е да гледаш как 18, 19-годишни играят на едно ниво с футболисти от калибъра на Реал, та дори и ги надиграваха в голяма част от мача!

sviliev
27.09.2016 23:43

Страхотен мач, един от двата най-добри за 2016 г. в ШЛ. Справедлив резултат, но нямаше да е незаслужено и ако Борусия бяха победили, имаха повече положения. Реал се представи добре, с оглед н предишните мачове, Роналдо този път бе на ниво. Но като цяло отборът е много далеч от истината, а Зидан все повече започва да ме изнервя.

123321
27.09.2016 23:39

Закономерен резултат!Жалко, че Зидан отново с неговите тактики провали мача.След почивката до гола ни буквално не давахме топката на Дортмунд и след като вкарахме пак тръгнахме да пазим резултат.С тази "тактика" много ще си патим през сезона.Иначе, ако Зидан не прати Бензема на пейката това може да му изяде главата в края на сезона.

Ginekologaa
27.09.2016 23:38

До коментар [@comment 1927960] от [@user Reyes_de_Europa]:

11-5 точни удара 63 на 37 и 2-2 кой игра не знам*wink*

Остави го обича да дразни другите.Пич е ама това си му е лек недостатък.А иначе нямам търпение да се завърнем в ШЛ.Как искам сблъсък с Реал Мадрид на елиминации.Защото доста от феновете на двата отбора искаме такъв сблъсък последните години.

123321
27.09.2016 23:41

Абе не е като до 80 да нямаме точен удар срещу Арсенал нали?Айде върви лягай и стига си коментирал големите отбори.

mitkoddk
27.09.2016 23:36

Браво на Лестър ! - Понеже няма тема за тях

27.09.2016 23:30

Не се закачам,но от бивш Челсар ние сме го учили да стреля така.И пак коментара ми не иска да предизвика някаква реакция.*beer*

MaLkO_LuD94
27.09.2016 23:26

Ами поне за мен Борусия бяха категорично по-добрият отбор обаче се вижда че разликата в класата на вратарите е много голяма *cigarette*

123321
27.09.2016 22:52

До коментар [@comment 1927952] от [@user Ginekologaa]:

Недей приказва глупости.Току що режисьорите показаха, че владението на топката е 62-38% в полза на Дортмунд.

27.09.2016 22:44

И също, пак пуснахме гол от абсолютното нищо.Общо взето спокойна игра.

27.09.2016 22:49

Викаш време е да смениш снимката на аватара.*lol**lol**lol* Шегата на страна Бензема си е нападател от световна класа просто се спъна или подхлъзна.На много футболисти се е случвало.

crip1
27.09.2016 22:42

Хм, много странно, кое им скриха Дортмунд, обаче още по-странното за мен е защо напоследък се залага на тактическо изчакване, вместо владеене на топката и чак като напече се започва натиск. И срещу Лас Палмас и Виляреал същата. А такива 100 процентови ситуации, като тая на Бензема и оня пас дето Хамес го бави 5 минути за Роналдо е грях да се хвърлят на вятъра ей така.

Ginekologaa
27.09.2016 22:38

77% на 23% владеене на топката , Реал даже срещу Барселона на са играли така нормално да ги изравнят даже и да паднат второто

mitkoddk

В 365 е 73%

123321

Кажи къде го дават 77% де.Дай линк или нещо друго..

27.09.2016 22:36

Дортмунд им скриха шапката, така де топката на Реал, но нямат човек, който да е ефективен пред гола специално за този мач. Тези млади момчета са много добри и тепърва ще се развиват още повече, защото са на правилното място.

123321
27.09.2016 22:35

Жалко, че допуснахме гол след нищо и никаква ситуация, но...За мен добро първо полувреме.

123321
27.09.2016 22:33

Бензема е абсолютен некадърник!

MaLkO_LuD94
27.09.2016 22:11

25 минути само 1 гол на мачовете *nerd* Иначе този гол/гол го считам за сшгурен като гледам Борусия как играят *cigarette*

methazoid
27.09.2016 22:03

Тоя Бензема колко е дебел щом се спъва пред топката.

djarata
28.09.2016 14:26

Говорете ми после,че бил по-добър от Игуаин..

putopalo
27.09.2016 22:01

До коментар [@comment 1927920] от [@user night_wolf1984]:

Не книга за ВСВ,а по-скоро прилича на старите немски порно филмчета.

MaLkO_LuD94
27.09.2016 21:50

Троен мач аз мисля да го играя гол/гол пък да видим *smile*

ComsteR
28.09.2016 01:32

Хванах хикса тук,Севиля,Копенхаген и Лестър. Хубав мач се получи, Борусия започнаха страхотно, наще се включиха след 20минута. Роналдо ми хареса този мач, в 90минута пресираше, това се иска от него. Трябваше да остави фаула на Хамес ама айде. Добре играхме, и си заслужихме точката.

MaLkO_LuD94

Прекалено лесно и предвидимо беше *smile* Сега чакам Юве и Спортинг с ХК и днешните са готови*thumb_up*

sundza

Така го играх и аз, остава и Дортмунд да вкарат и сме напред *money**beer*

Greenwich
27.09.2016 21:23

Заложницата на Арсенал и Барса отново ще бъде осеменена от армадата дортмундска. Плешивата мюфтия не се е изправял досега срещу сериозен отбор в ШЛ,но тази вечер ще изяде големия дортмундски жезъл.Единствено някоя грешка на Шмелцера или на германчето,което ще играе на мястото на Бартра,може да попречи на Дортмунд да бие с 3-4 гола разлика.

haldir
27.09.2016 21:39

оооо ти изпълзя от дупката

s_portal
27.09.2016 21:21

А някой да знае какво се случва с Марсело и Каземиро.

RMCF_1902
27.09.2016 21:38

И двамата са контузени.Марсело би трябвало да е готов след 1-2 седмици, а Каземиро след 1-2 месеца.

s_portal
27.09.2016 21:19

Според мен не трябва Навас да пази защото много време не е играл, второ според мен Мората е в пъти по-добър избор от Бензема и Коентрао вместо Данило, но Зидан си знае. Очаквам зрелищен хикс или победа с 1 гол за Реал. Нещо от сорта 2-2/2-3

stefanBG111
27.09.2016 21:17

Дортмунд последните мачове играят уникален убийствен футбол, на Реал този съперник им е адски неудобен, а и като цяло последните мачове се видя спад в формата на Реал . Дортмунд според мен ще бият, но нека не избързваме. Успех и на двата отбора и нека по-добрият победи.

Supremmexd
27.09.2016 21:15

Няма съмнение, че мача ще бъде интересен. Пожелавам победа на жълто-черните! *goal* Трябваше да се даде шанс на Иско според мен, поне за този мач! *beer*

27.09.2016 21:00

Борусия бият в Германия 80% съм сигурен.Кристиано последно време не е във форма,ако тази вечер се отпуши Реал може би ама само може би има шанс да бие.