ЦСКА излезе от кризата след разгром над Берое (видео)

20:33

ЦСКА победи Берое с 4:0 на стадион "Българска армия" в среща от осмия кръг на Първа професионална лига.

Главен арбитър на двубоя бе Станислав Ставров.

Домакините излязоха напред в резултата още в петата минута след спорна дузпа. Ставров посочи бялата точка за единоборство между Илия Миланов и Диого Виана. Реферът реши, че защитникът е посегнал с лакът към главата на футболиста на домакините.

Давид Шимао пое отговорността да изпълни дузпата и я реализира.

Густаво Кулма удвои преднината на ЦСКА в деветата минута. Той получи топката в наказателното поле, след което се освободи от прекия си пазач и стреля в долния десен ъгъл, преодолявайки Макенджиев.

В началото на второто полувреме армейците забиха и трето попадение. Диого Виана шутира от границата на пеналта, кълбото рикошира в тялото на Иво Иванов и се оплете в мрежата на старозагорци.

Девет минути преди края Шимао изведе Руи Педро сам срещу Макенджиев с пас в коридор. Полузащитникът шутира в долния ляв ъгъл и оформи крайния резултат.

ЦСКА събра 16 точки и се доближи на един пункт от лидерите Левски и Дунав. Берое остава шести с 13 точки.

ЦСКА - БЕРОЕ 4:0

1:0 Давид Шимао 5 (д)
2:0 Густаво Кулма 9
3:0 Диого Виана 50
4:0 Руи Педро 81

Състави:

ЦСКА: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 23. Дюлгеров, 3. Недялков, 6. Пинто, 21. Педро, 7. Виана, 26. Кулма, 17. Шимао, 10. Нунеш

Берое: 22. Макенджиев, 3. Охене, 4. Като, 6. Иванов, 9. Кирилов, 11. Милисавлевич, 13. Ахмед, 18. Зехиров, 19. Ал. Василев, 21. В. Василев, 71. Миланов

Niakoi016
25.09.2016 21:59

Ми то те затова са в тая измишльотина наречена първа лига.Малките пускат на тоя,който плати или пък затрудняват друг,ако някой плати.Това не е лига това е помия.Ама то клубовете и БФС-то си я направиха
Австрия 10 отбора,Швейцария 10 отбора,a ние тук с по малко население с 14 отбора ще развиваме,подобряваме футбола.Да ама друг път.В тая така наречена Лига 4 до 6 отбора са за пълнеж*thumb_up*

nikolaigalata
25.09.2016 20:13

ЦСКА щяли да станат шампиони тази година. Само че и Левски казаха че са сигурни шампиони. Така че по-добре да се сбиете едно хубаво , та който оцелее после , оцелее . За мен няма значение . А в поговорката се казва :
- Двама се карат, третия печели .

night_wolf1984
25.09.2016 20:52

И да се карат и да не се карат Лудогорец ще обере каймака и двата отбори са смешни и слаби *smile*

Nelly_Lazio
25.09.2016 20:00

днес прочетох някъде за някаква полегнала беройка хах *smile*))))))

Kalinho
25.09.2016 19:53

за по младите латекси, които не помнят старите години това се казва дузпа велизарка запазена марка *smile* духа вятър и падаш и в Ловеч свиреха постоянно такива, странна работа.

26.09.2016 10:58

Ако смяташ,че Черно Море е сателит на Литекс ...то ти си перископ *smile* За ЦСКА е ясно,че не им е сателит...оти 7-8 години все ни препъваха,но виж на вас ви полягваха...само дето за купата ви одрусаха крушите *smile*

26.09.2016 10:55

пък и при положение,че Левски е най-облагодетелсван от съдеите....да ревът,че подкрепят другите отбори е крайно неуместно и смешно...то не са голове от засади и дузпи,нали?

26.09.2016 10:51

да...да нека се въртя....ама тоя и още един жозе някой си не пропускат да хулят другите отбори....при положение,че всяка година берем срамове с Левски в Европа и,че отбора им е слаб...на какво отгоре ще се подиграват на Литекс ,Лудогорец и ЦСКА...Във всяка тема си врът гагите...нямат толкова писано даже в темите на Левски...може да им видиш и коментарите , за всеки отбор имат какво да кажат от Пирин до ЦСКА,а не виждат Левски какви злетаци са....с 1 милион...ще стигнат мислиш лудогорец ли или до втория кръг на Лига Европа....където ще отпаднат от някой латвийци ,словенци или казахстанци!!!

djarata
26.09.2016 10:35

Те Морето редовно си полягат и на Левски ппц *wink*

Teemo
26.09.2016 09:35

А бе ти хем не си от Литекс а.к.а ЦСК-София, хем голяма защита и лизане им удряш. Направо човек не знае дали да те съжалява или да ти се смее. Като заемаш позиция не си върти г*за като к*рва. Какви купени мачове на Левски с Любимец, Хасково, Пирин и не знам си кой като Левски до зимата на миналия сезон не можеше да си купи двама играчи и то се оказа, че били купени със заеми. Айде не пиши глупости, че се излагаш зверската. Ако става въпрос за черно тото и т.н по бих се съгласил, защото сме имали доста съмнителни мачове, ама да пишеш, че Левски купува мачове при положение, че сега за първи път ще има бюджет от 1млн. евро за зимна селекция е пълна комплексарщина и простота. Само пълен лаик няма да не забележи поръчковият съдия и няколкото хванати "бивши армейски" играчи от тима на Чорбое, който между другото не случайно носи това прозвище до ден днешен. Следващият цирк очаквайте другата седмица в Коматево срещу по-малката сестра. Точно един след друг са мачовете с вечните сателити Ч.море, Берое, Ботев.

25.09.2016 21:47

пък само за купени мачове да не говори....че Пирин ,гоце делчев,хасково,Харманли,Любимец и разни отборчета от махалите....още ядът и правят курбани от вашите договорки*smile*

Niakoi016

Абе стига с това дузпи и засади.И за Левски съм виждал такива и за ЦСКА.А за Левски помниш ли ония времена,когато свиреха край на мача в 95-96 минута,тоест когато Левски вкара при продължение дадено от съдията 2-3 минути.Гледай мачове от 1999 до 2003.Може и да си ги гледал

25.09.2016 21:45

единствено ти си показваш селския манталитет като коментираш Литекс ...много ти знае устата що тогава не кажеш как съдията отмени автогол на Бисер Иванов-Легендата и съсипа мача ни....Плачкай момченце,плачкай...и дузпи и голове от засади да ви дават пак ще сте след Ловеч....а те пък след Лудогорец....Колко отбора трябва да извадят за да е Левски шампион...или викаш и сами да бягате пак втори ще завършите...?

Kalinho
25.09.2016 21:09

ами не знам дали има за какво да се жалвам, в Ловеч са свирили доста срамни и спорни дузпи a още помня каква засада дигнаха на Гаджев ама ти от къде да знаеш, като си сложил едни червено-розови очила. В тоя мач селския манталитет на микренския за пореден път се видя. Всичко е както преди съдиите, играчите само цвета е друг... а берое явно доста пари изкараха от сесекато 3-ти пореден мач продадоха.

25.09.2016 20:51

Ти пък какво се жалваш от Литекс ...на вас голове от засади по 2 дузпи всеки път и пак ревеш*cry**cry**cry*

MU121
25.09.2016 19:52

Всички се мъчат да по всякакъв начин да в тълпят на хората че мелеза е ЦСКА. Даже някакъв палячо от ръководството на мелеза каза че и друг път са отпадали за купата на България. Кога друг път, този отбор е създаден тази година.