Локо Пловдив надви Нефтохимик в Бургас

21:18

Локомотив Пловдив победи Нефтохимик Бургас в мач от 8-мия кръг на Първа Лига.

Черно-белите се наложиха с 2:1 над съперника си. Точни за Локомотив бяха Мартин Райнов в 61-ата минута и Димо Бакалов в 69-ата, а Венци Христов вкара гола за Нефтохимик в 90-та минута.

Победата на отбора бе посветена на починалата по-рано днес легенда на Локомотив Пловдив Красимир Костов.

Първото полувреме премина равностойно и при нулево равенство.

След почивката паднаха и трите гола.

Първо Локомотив Пловдив поведе в 61-ата минута. Дани Кики центрира от ъглов удар отдясно по атаката, като намери Веселин Марчев чак на далечната греда. Той свали топката към Райнов, който от 3-4 метра също с глава прониза вратата на Янко Георгиев.

Втория гол за ,,смърфовете'' не закъсня. Димо Бакалов бе точен след неразбирателство между защитниците на Нефтохимик и вратаря Георгиев.

В добавеното време Нефтохимик отбеляза почетно попадение. Венци Христов отбеляза от пряк свободен удар в заключителните минути. Нападателят изпрати топката над стената и в горния ляв ъгъл на вратата.

По време на двубоя феновете на Локомотив почетоха паметта на Красимир Костов, който почина по-рано през деня. Те също така издигнаха плакат в памет на Ангел и Павел, които починаха преди 5 години в Катуница.