Левски не допусна изненада и продължава за Купата

17:57

Отборът на Левски победи Царско село с 2:0 в срещата от 1/16-финалите за Купата на България на стадион "Локомотив" в Надежда. Бабатунде Адениджи бе точен с фантастичен гол със задна ножица в 75-ата минута. Пет минути по-рано червен картон за домакините получи Реян Даскалов. Деса пък оформи крайното 2:0 за сините в 90-ата миунта.

Първият удар бе на Нар в 14-ата минута, но Пейков без проблем спаси. Пиргов с глава стреля в аут от малък ъгъл в 19-ата минута.
Адениджи пък пробва рефлекса на Пейков в 22-ата минута с удар отдалеч. Сините продължиха да владеят топката, но без да имат идея как да стигнат до опасност.

В 43-ата минута Симеон Ганчев изненада Чворович с далечен удар. Сръбският вратар със сетни усилия изби в ъглов удар.
Секунди преди края Пиргов с глава пропусна добра възможност.

На почивката Бурабия замени Орачев. Втората част започна със силен удар на домакините, който бе спасен от Чворович. Последва падане на Симеон Ганчев в наказателното поле на сините, но нарушение нямаше. Левски продължи да няма идея какво да прави, като в 60-ата минута. Петрович пусна Аниете на мястото на Иванов. Испанецът бе близо до гол в 64-ата минута, но стреля в аут. Преди това домакините искаха нарушение на Адениджи срещу Гуцев.

Алексанър Якимов проби отляво и стреля в ръцете на Чворович в 68-ата минута, а при следващата атака Прохазка бе близо до гол.
Домакините останаха с човек по-малко в 70-ата минута, когато Реян Даскалов получи втори жълт картон за дърпане на фланелката на Нар. След центрирането от фаул Пиргов стреля с глава в ръцете на Пейков.

Стартови състави:

Царско село: Боян Пейков, Георги Кременлиев, Любомир Гуцев, Евгени Зюмбулев, Галин Минков, Реян Даскалов, Айкут Рамадан, Окечуко Обаси, Симеон Ганчев, Александър Якимов, Александър Киров

Левски: Иван Чворович, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Симон Сандберг, Мики Орачев, Джереми де Ноойер, Георги Костадинов, Галин Иванов, Роман Прохазка, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи

Di_Canio
23.09.2016 13:46

Явно някои хора и правилата на играта не знаят, след като до тук 4-ма човека говорят за някаква несъществуваща засада.

j_mourinho
22.09.2016 22:20

До коментар [@comment 1926884] от [@user akdogg]:

Отбора Левски София е създаден от група ученици през далечната 1914 година.Отбора символизира волята и силата на Апостола.За какви глави на сурай говориш не ми стана ясно.Нашето име идва от Карлово, а вашето от Москва.

night_wolf1984
23.09.2016 07:11

То и ЦСКА е създаден от армията ,ама не пропускаш тема на Литекс и ЦСКА да злобееш,нали?Но нали не си ходил в армията откъде да знаеш за какво иде реч?...а и Москва е много по голям град от Карлово ...ЦСКА от Левски също *smile*

nikolaigalata
22.09.2016 21:43

Царско село - Левски 0-2 . След 70 -тата мин. Царско село играе с човек по-малко и логичното се случва . Лески повежда с феноменален гол, а втория гол е от 2 метра засада в 92-рата мин.

Силен мач на Левски като цяло , няма спор .

Chelsea86
23.09.2016 09:13

Че втория гол е от засада спор няма, но всъщност пасът беше за Аниете, но се оказа твърде дълъг и топката отиде в Деса, което разбира се не оправдава засадата, но всъщност мачът свършваше след 20-30 сек. и реално дали е 1 или 2:0 няма значение. Като гледам Царско село не пискат за ощетяване и самите те си знаят, че реално няма такова. Колкото до страничния съдия, ами изостана вероятно, защото очакваше след прекия на Царско село да се свири край на мача, но имаше 30 секунди и главния изчака контрата на Левски. Всъщност тази засада можеше да я отсъди и главния съдия без помощ от страничния, ама и той изостана.

Niakoi016
23.09.2016 02:21

Втория гол с един метър засада.Който,не вижда добре да отива да гледа в Sportal.И да не ми се обяснява за правилници след като,не е гледал добре,къде е вратаря *wink*Вратаря е пред (в случая Деса).Отивай стопирай и гледай и после давай акъл на другите,че май ти ставаш смешен.*lol*И виж Страничния Съдия къде е.На една линия с защитника на Царско село.Мога малко да го оправдая за грешката.Tрудно може да разбере на каква позиция са футболистите.Нo изниква и въпроса,защо е изостанал толкова,уж страничния ,не тича колкото главния*confused*Инак първия гол шедьовър*thumb_up*

23.09.2016 00:22

Не съм фенче на Домусчиев от 1 - 2 години, защото преди 15 години бях фен на Левски. Обаче проумях нещата бързо и разбрах че в повечето български отбори е важно да се крадат пари колкото се може повече от отбора в който работят . Отбора да става долу - горе за българското първенство , а феновете да правят каквото си искат . Пет пари не дават за вас , интересуват се само от това колко точно билета ще се продадат в следващия мач и да си ги разделят. Като някакви селски тарикати са. От такива хора не може да се очаква да развиват един клуб и той да има светло бъдеще . Правят си гавра с вас ,а вие им се кефите още повече .

23.09.2016 00:14

Няма да влизам в спор за такава очевадна ситуация като засадата за втория гол, понеже целта на моя коментар не беше това. Целта беше да осъзнаете че вашия отбор едвам се справя със слаб противник. И ти сега веднага ще ми кажеш : - Ама ние бихме Лудогорец. Хубаво че ги сте били ,обаче не се превъзнасяйте чак до небесата за това че сте най-добрите. Понеже на края ба годината се вижда ,кой отбор е най -добър. Вече 5 годинисе вижда и още доста години за напред ще е така, ако продължава отбора ви да крета по същия начин .

Di_Canio
22.09.2016 22:25

Искам много добре да прочетеш правилата на играта наречена - Футбол, защото с такива изказвания ставате много смешни.Щом играча (в случая Деса) е изпреварил и последния противников играч (в случая е вратаря на Царско Село), значи засада няма как да има.Засада има, ако играча беше между вратаря и защитника.

Kalinho
22.09.2016 22:08

ако някой ти прочете коментара и не е гледал мача сигурно ще помисли,че съдията е решил мача. Първо нормално когато играеш защитни, затворено и по твърдо с течение на мача да се натрупат картони и не само срещу Левски се случва да изгонят играч.Втори гол е от засада но по никакъв начин не повлиява на крайния победител, освен ако не вярваш, че в оставащите 30 сек. Царско село ще вкара гол. Още повече фенче на домусчиев гледащо футбол от има няма 1-2 години да говори за съдийство не върви, по - добре не се излагай.

Chelsea86
22.09.2016 18:39

Слаб мач като цяло. В последно време доста подценяваме мачовете срещу подобни съперници. Определено Люпко трябва да работи над това. Голът на Адениджи е просто шедьовър. Втория гол е засада, но така или иначе си взимахме мача и реално не е повлиял. Време е нашите да спрат с тия почивки по-време на мач и да започнат да играят сериозно, защото след Локо ГО започва серия от сериозни мачове.

Само Левски и стига сте се карали за простотии! *wink*

mitkoddk
22.09.2016 18:32

До коментар [@comment 1926847] от [@user korektor]:

Нещо си в грешка. Да наистина беше започнал да пропада. Но от както го няма онзи наш кмет-крадец всичко върви нагоре.

j_mourinho
22.09.2016 18:28

До коментар [@comment 1926848] от [@user night_wolf1984]:

Кой Убиждам?Научи се да пишеш приятел.

mitkoddk
22.09.2016 18:34

Това, че не си написал някоя обидна дума, не означава, че никой не е разбрал какво имаш в предвид *wink*

djarata

Ще пропада... с такова изпуснато подрастващото население баце ,какво очакваш?Цветя и рози..Тя държавата ни пропадна ,въпроса е колко още..

Страничния нещо май заспа, как я не видя тая засада на Деса не знам. *joking*
Иначе честита ни победа, страхотен гол на Адениджи - сигурно ще бъде голът на сезона.

akdogg

Каква засада им пуснаха на кравите

j_mourinho
22.09.2016 18:04

Дано много те е яд, че нас всеки мач ни бутат, а вас ви закриха официално на 9 септември.

sundza
22.09.2016 17:44

До коментар [@comment 1926827] от [@user 1map]:

От вчера тишина е в червено-оранжево. И с трети отбор да се обедините, пак това ще е резултата-големи усти и нищо повече *silent**cards*