Локо Пловдив е на 1/8-финал за Купата на България

18:40

Представителният отбор на Локомотив Пловдив се класира за 1/8-финалите за Купата на България. "Черно-белите" разгромиха с 5:2 като гост отборът на Черноморец Балчик. Двубоят се игра днес от 16:00 на градския стадион в курортното градче.

Двубоят започна с натиск на Локомотив (Пловдив). При една от първите атаки в мача, възпитаниците на старши-треньора Илиан Илиев откриха резултата. Точен бе Веселин Марчев в 11-та минута.

В 38-та минута Черноморец (Балчик) изравни резултата чрез Колев.

До края на полувремето Локомотив (Пловдив) вкара два бързи гола. В 42-та минута Парвизджон Умарбаев изведе Димитър Велковски на добра позиция и той отбеляза за 1:2. Две минути по-късно след атака от ляво на вратата на Черноморец, Веселин Марчев отбеляза втория си гол в двубоя за 1:3.

В 70-та минута Мартин Райнов реализира за 1:4, а в 89-та минута Осама Рашид отбеляза първия си гол за Локомотив за 1:5. В последната минута на срещата Черноморец отбеляза втори гол за крайното 2:5.