Берое победи Локо (ГО) и излезе трети (видео)

22:16
В равностоен и двуостър двубой Берое надделя с минималното 1:0 на новака в Първа професионална лига Локомотив Горна Оряховица в последен двубой на VI кръг на шампионата.

Заралии започнаха убедително двубой, създавайки няколко добри възможности пред вратата на домакините, които същевременно също организираха атаки към вратата на Благой Макенджиев, но попадение не падна и резултатът остана непроменен – 0:0.

След почивката обаче старозагорци заиграха на по-високи обороти и бързо достигнаха до гола – в 55-ата минута, когато дебютантът днес Давид Манга завърши самостоятелен рейд по най-добрия начин – с гол във вратата на Николай Банков.

Победата пък се яви и като своеобразен подарък за наставника Александър Димитров, който днес празнува своя 40-годишен юбилей.

Така Берое вече заема трета позиция във временното класиране с актив от 12 точки, но зелените са и с мач по-малко. Локомотив пък се намира на предпоследната позиция с 2 пункта.