ЦСКА 1948 гази с 8:0 в първия си мач от "А" областна (видео)

19:07
ЦСКА 1948 стартира мощно сезона в "А" софийска областна група. Отборът на Валентин Илиев разби с 8:0 Люлин, като това бе най-малкото, с което се отърва скромният аматьорски състав. Срещата се състоя на стадиона във 2-ри микрорайон в най-големия столичен квартал. Футболистите на Люлин и ЦСКА 1948 играха пред около 400 зрители, повечето от които подкрепяха "червените".

Гостите от ЦСКА 1948 откриха резултата в десетата минута, когато нападателят Йоан Маринов матира с хубав удар с глава вратаря на Люлин Виолин Георгиев. Това бе първи гол за "червените" през новия сезон. И бе началото на серия от попадения. Минути след това Георгиев на домакините отби в корнер изстрел на Едуарт Атанасов, който обаче по-късно си го "върна" на стража. Преди това обаче атакуващият футболист на ЦСКА 1948 се размина още веднъж с гола, когато в 26-ата минута не успя да засече топката от чиста позиция, след бърза контра атака.

В 30-ата минута Йоан Маринов порази за втори път мрежата на Люлин, което накара привържениците на армейците да изригнат с мощни възгласи "ЦСКА! ЦСКА!" и "Полудяваме, ние сме армейците". При 2:0 играчите на Вальо Илиев натиснаха още повече газта и това доведе до три бързи попадения. В 33-ата минута дойде първият пропуск на домакините. Антонио Начев насочи топката с глава към вратата на "червените", но резултатът бе аут. Това се случи след първия ъглов удар за Люлин.

В ответната атака се стигна до фаул отляво за гостите, което се оказа удобен момент за Кирил Атанасов да опъне мрежата за 3:0. Младият футболист стреля прецизно с десния крак и Виолин Георгиев трябваше отново да види топката зад гърба си. В 37-ата минута капитанът на ЦСКА 1948 Давид Стоянов също имаше повод за лична радост - той се включи при контра акция на своите отляво, получи точен пас и с шут в обратния ъгъл направи 4:0. Скоро след това Едуарт Атанасов завърши с гол многоходово нападение на гостите, преминало отново през зоната на лявото крило - 5:0. В последните секунди на първата част Маринов докосна хеттрика, но не успя да уцели рамката от непосредствена близост.

Картината след почивката не се промени и веднага след подновяването на играта ЦСКА 1948 се размина с две попадения. В 55-ата минута свиреп удар на гостите можеше да скъса люлинската мрежа, но вместо това топката отлетя на близкия булевард, което развесели публиката. Веднага след това армейците пропиляха нов шанс за гол и отново в центъра на събитията бе острието Маринов, но вратарят на домакините спаси с вещина.

Последва голямо затишие, като за всички бе ясно, че двубоят се доиграва. В 73-ата минута се стигна до дузпа за "червените", но Атанас Кръстев я пропусна. Това не помрачи настроението на гостите и в 77-ата минута Едуарт Атанасов вкара за 6:0. 180 секунди по-късно се стигна и до гол №7, чийто автор стана Радослав Димитров. Последният имаше малко късмет, когато подложи крак при опит на люлински защитник да изчисти топката, а след секунди вече бе голмайстор - 7:0. В последните минути Димитров направи добавка след нова контра на ЦСКА 1948 и резултатът набъбна на 8:0.

Така тимът на Вальо Илиев започна ударно сезона. По програма в следващия кръг "червените" трябва да са домакини на Конелиано. Мачът ще се играе на Националния стадион "Васил Левски" в неделя (18-и септември).

Люлин - ЦСКА 1948 0:8

0:1 Маринов (10)
0:2 Маринов (30)
0:3 К. Атанасов (34)
0:4 Стоянов (37)
0:5 Е. Атанасов (40)
0:6 Е. Атанасов (77)
0:7 Димитров (80)
0:8 Димитров (89)

Люлин: 1. Виолин Георгиев, 11. Димитров, 6. Мартин Лозанов, 13. Иванов, 7. Начев, 20. Алексиев, 10. Спасов, 16. Събев, 18. Енчев, 8. Мугляшки, 2. Русинов

ЦСКА 1948: 12. Иван Герасимов, 33. Алекс Илиев, 25. Герман Петров, 5. Борислав Ангелов, 3. Давид Стоянов, 4. Радослав Димитров, 2. Атанас Кръстев, 23. Кирил Атанасов, 10. Едуарт Атанасов, 17. Йоан Маринов, 21. Герасим Заков