Челси стигна само до точка срещу Суонзи (видео)

19:48
Суонзи Сити и Челси завършиха наравно 272 на стадион "Либърти" в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига.

Главен арбитър на двубоя бе Андрю Маринър.

В 18-ата минута Челси вече водеше в резултата. Фернандес не успя да изчисти добре с глава едно центриране, Оскар свали към Коща, който стреля с десния крак, пращайки топката в долния десен ъгъл. Много скоро след това Азар имаше чудесна възможност да удвои, но Фабиански се намеси добре и спаси удара на белгиеца.

Две минути преди края на първата част Коща направи невероятен пропуск. Корнер пред вратата на домакините доведе до разбъркване, при което топката се озова в нападателя, който от около метър не успя да я прати в мрежата, стреляйки успоредно на голлинията.

В 48-ата минута сантиметри не достигнаха на Азар да подложи крак и да отклони във вратата шут на Вилиан.

Въпреки голямото предимство на гостите Суонзи стигна до изравнителен гол в 59-ата минута. Бароу изведе с дълго подаване Сигурдсон в наказателното поле, Куртоа тръгна да пресича и се хвърли на шпагат, но препъна нападателя. Андре Маринър посочи бялата точка и показа жълт картон на стража, а Сигурдсон изпълни по безупречен начин за 1:1. Само две минути по-късно обратът стана пълен. Лирой Фер отне топката от Кейхил, който разменяваше подавания с Тери пред наказателното поле. След това холандецът стреля покрай Куртоа, който опита да се намеси, но не успя да спре топката, която се търкулна във вратата му. Централният бранител на Челси претендираше за нарушение срещу него и повторенията показаха, че имаше изритване отзад, но това не промени решението на Маринър.

В следващите минути Фабиански се намеси решаващо на няколко пъти след удари на Азар, Коща и Оскар. Голмайсторът на Челси дори претендираше за дузпа в ситуацията с негово участие, но такава правилно не бе отсъдена.

В 81-ата минута Диего Коща изравни. При една продължителна атака на гостите Иванович стреля, получи се рикошет, след който испанският национал засече топката с акробатична ножица. И при този гол имаше дискусионна ситуация, тъй като нападателя удари с крак лицето на Кайл Ноутън. Голът обаче бе зачетен.

В добавеното време домакините искаха втора дузпа, след като Ки падна в наказателното поле, тъй като бе дръпнат за фланелката от Фабрегас. И тук не последва нищо.

Състави:

Суонзи: Фабиански, Ноутън, Н.Тейлър, Фернандес, Амат, Кингсли, Корк, Фер, Ки, Сигурдсон, Йоренте; Резерви: Ван Дер Хоорн, Бритън, Нордфелд, Бароу, Монтеро, Ранхел, Фултън