Обамеянг вкара два, Дортмунд тръгна с победа (видео)

18:56
Борусия Дортмунд започна преследването на шампиона Байерн Мюнхен още от първия кръг на новия сезон в Бундеслигата.

Борусия победи с 2:1 Майнц на старта на новия шампионат и записа три точки, както направи и Байерн в първия си двубой снощи.

Попаденията за домакините в Дортмунд бяха дело на Пиер-Емерик Обамеянг, който миналия сезон дишаше във врата на голмайстора на Байерн Робърт Левандовски, който записа хеттрик в първия двубой на „баварците“.

Обамеянг донесе победата на Борусия с първи гол в 17-ата минута след като засече с глава пак от Андре Шюрле и с попадение от дузпа в 89-ата минута.

Гостите от Майнц успяха да върнат един гол в продължението на двубоя, когато Йошинори Муто прехвърли вратаря, за да оформи крайния резултат.

Борусия Дортмунд - Майнц 05 2:1

1:0 Обамеянг 17
2:0 Обамеянг 90 дузпа