Късен обрат за Челси срещу Уотфорд (видео)

18:55
Уотфорд загуби у дома от Челси в среща от втория кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Викъридж Роуд" приключи при резултат 2:1 за Сините от Лондон.

Успехът бе втори поред за сините, които на старта на първенството се наложиха над Уест Хям. Стършелите пък инкасираха първа загуба през сезона, след като в първия кръг завършиха наравно 1:1 със Саутхемптън.

Иначе след нулево равенство на почивката, в началото на втората част Етиен Капу даде преднина на домакините със страхотно попадение в 55-ата минута. Френският полузащитник получи страхотно подаване в наказателното поле и с мощен шут от близка дистанция не остави шанс на Куртоа за 1:0.

Негативният развой на срещата провокира мениджъра на лондончани Антонио Конте да потърси промяна в своя състав. Италианецът пусна в игра новото попълнение Миши Батшуай, както и Сеск Фабрегас. И двете смени дадоха желания резултат, след като първо в 80-ата минута белгийският национал изравни за 1:1 след грешка на вратаря на Уотфорд Аурелио Гомес. Това бе и дебютно попадение на нападателя с екипа на сините.

Три минути преди края на двубоя Челси стигна до пълен обрат. Фабрегас изведе по перфектен начин Диего Коста, който останал на чиста позиция вкара за 2:1 и по този начин донесе втора победа за своя тим в шампионата.

Уотфорд:
Гомеш, Каткарт, Прьодъл, Бритос, Амрабат, Гедиура, Бехрами, Капу, Холебас, Игало, Дийни

Челси: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Матич, Канте, Педро, Оскар, Азар

kapitana123
21.08.2016 03:06

Шампиони сме пичове! С това съдийство няма как да не стане работата *beer*. Двата спестени ЧК за Коща в два мача показват, че Абрамович няма да остави нищо на случайността!

danialves2
20.08.2016 23:52

Съгласен съм, че Канте и Матич са изключително работливи, но този пас на Фабрегас е от световна класа. Според мен трябва да играе вместо Матич. Честита победа на феновете на Челси.

Chelsea86
20.08.2016 21:43

Има още много какво да се желае. От километри си личи, че имаме нужда от няколко нови играчи. Защитата за мен продължава да е все така слаба. Ясно е, че този сезон ще гоним влизане в топ 4 и всякакви приказки за шампиони са излишни към този момент. Дано се вземат нужните играчи иначе в сериозните мачове ще издишаме.

biserms
20.08.2016 20:12

Ще му трябва време на Конте, но това което ме изненадва е, че Челси са доста пасивни на трансферния пазар, а се нуждаят от попълнения, за да могат да конкурират другите два фаворита за титлата този сезон (МЮ и МС).

survivorbg
20.08.2016 20:00

Как не ви е срам да говорите за Иванович , немога да разбера . По-добре да чета малоумните коментари на фенове на други отбори отколкото такива коментари на пишещи се за фенове на Челси .

Double_De
20.08.2016 19:16

Педро повече да не съм го видял титуляр, даже не е лошо ако може да го продадат. Толкова да е зле горкия, тича като муха без глава и се спъва в топката. Оскарчо и той не знае за какво е на терена и каква му е ролята. Фабрегас задължително титуляр. Иванович супер тромав. Дано Конте помисли сериозно върху защитата. Батшуай е невероятен, надявам се Конте да измисли вариант и да заиграем с двама нападатели. Канте помага на защитата и това му е единствената задача, все още не показва целия си потенциал, но явно му е нужно малко време да свикне с новите си съотборници. Честита победа!

Luxury
20.08.2016 19:36

Още когато се спекулираше за евентуален трансфер на Педро в Юнайтед, аз казвах, че е пълен некадърник, и че нищо няма да направи във Висшата Лига.Добре, че ни изпреварихте. *smile* Сега Ви пожелавам да го разкарате възможно най - скоро.

CFC_Forever

Недоразумения като Оскар, Кейхил, Педро, Иванович и Матич нямат място в отбора на Челси.Честита ни победа, въпреки че изобщо не съм доволен от видяното.Дано има развитие на трансферния прозорец, защото се нуждаем от защитник, ляв бек и плеймейкър.

kalo_hazard
20.08.2016 19:13

Гледай си Юнайтед и не коментирай чуждите отбори

dexter
20.08.2016 19:10

И пак да попитам! Тоя мухозол Коща кога ще почнат да му дават картоните които си е изкарал?

drogba_fen_911
20.08.2016 18:57

Не мога да повярвам че Оскар играе за сметка на Фабрегас, Испанеца е 2 класи над смешното бразилче.
С 1 докосване направи повече отколкото Оскар за цял мач.

Иначе слаб мач и ужасна защита, но Конте за пореден път спечели мача със смени. Страхотни Бачуай, Коща и Фабрегас. Иванович е зле, а този Канте малко не го виждам и него..

20.08.2016 18:43

Момчета тая година Ман Сит или Ман Юн шампиони.Доколкото помня Моуриньо с 2 идвания в Челси още първата година ставаха шампиони.Няма да се учудя,ако сега го направи и с Манчо.

bobskia1
20.08.2016 18:40

Коста,трябва да убие някой за да му дадат картон.

20.08.2016 18:34

Работата колко е зле, чак ми е беден речника да я опиша... Пак ще берем ядове..

pesholudiq
20.08.2016 17:21

Иванович май не знае, че трябва да подава на белите... С Кейхил и Иванович няма как да станем шампиони... Като добавим и Педро и Оскар картинката е пълна..