Бразилските волейболисти продължават, французите са аут

10:25
Волейболистите на Бразилия се наложиха над Франция с 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:23) и си осигуриха място в плейофите на турнира в Рио де Жанейро.

В другите срещи от група А Канада победи Италия с 3:1, а САЩ нямаха проблеми срещу Мексико - 3:0. Бразилия с три победи зае четвъртото място в групата, даващо право на участие в 1/4 финалите, докато Франция приключи участието си в надпреварата по волейбол. Италия финишира първа в групата, следвана от Канада и САЩ.

В 1/4 финалите двойките са следните: Бразилия - Аржентина, Русия - Канада, Италия - Иран и САЩ - Полша.

На предните Игри в Лондон през 2012 г. шампион стана Русия, вицешампион Бразилия, а Италия надигра България в спора за бронзовите медали.