Ман Юнайтед бие на старта, силен мач за Златан (видео)

17:23
Манчестър Юнайтед победи при гостува на АФК Борнемут в двубой от неделната програма на първия кръг в Премиър лийг. Срещата приключи при резултат 3:1 за червените дяволи, а Златан Ибрахимович направи отличен дебют във Висшата лига, след като отбеляза гол и бе с основен принос за успеха на тима си.

Днешната срещата бе и дебют за Жозе Моуриньо начело на Юнайтед в Премиършип. Рекордната покупка в селекцията на тима Пол Погба пък пропусна срещата заради наказание.

Иначе двубоят на "Виталити Стейдиъм" стартира с превъзходство на гостите, които обаче трудно намираха път към противниковата врата. Първата възможност за тях се откри в 26-ата минута, при която Уейн Рууни стреля опасно, но Боруц спаси. Натискът на Юнайтед даде резултат в 30-ата минута, при която кошмарна грешка в защитата на Борнемут позволи на Хуан Мата да открие на празна врата за 0:1. Така завърши и първата част.

След почивката гостите продължиха да са по-активният тим на терена и в 59-ата минута Уейн Рууни с глава покачи на 0:2. Пет минути по-късно едно от новите попълнения Златан Ибрахимович вкара страхотен гол с шут извън наказателното поле, с което направи преднината на своя тим класическа. Това бе и втори официален гол за шведа с екипа на Юнайтед и първи за него във Висшата лига.

В 69-ата минута домакините върнаха едно попадение, а в негов автор се превърна Арън Смит, който оформи крайното 3:1 за Манчестър Юнайтед.

Стартови състави:

Борнемут:
Боруц, Франсис, С. Куук, Сърман, Артър, Даниълс, Уилсън, А. Смит, Кинг, Л. Куук, Айб

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Валенсия, Байи, Блинд, Шоу, Фелаини, Ерера, Мата, Рууни, Марсиал, Ибрахимович

15.08.2016 00:17

Днес се видя, че Ши*найтед не са нищо особено.Все пак честита им победа.

Red_Manc
15.08.2016 10:06

Според теб мислиш ли, че не го знае ? Дечкото само си търси повод да се заяде с някого. И на всяка наша тема си избива комплексите. Явно още го боли за финала в Москва през 2008-ма.

Amateur2017
15.08.2016 09:20

Е ти какво искаш? Водим с 0:3 и да продължаваме да се напъваме за 0:10 при положение, че идва мач в петъка и то срещу Саутхемптън? Да бе, ей сега! Искаше ми се като фен да видя как отборът ми пука от бой друг отбор, но тактически не е правилно и Моу и момчетата постъпиха правилно като върнаха оборотите.

lilikoli
15.08.2016 00:59

и кое е неособеното? Цял мач контролираха играта,3 гола като гост вкараха без напрежение . Сега като не са се раздавали на макс и айде не струват. Ама как да разбере плиткоумен човек, че програмата на английските клубове е супер натоварена и няма смисъл да хвърляш всички сили още първия мач срещу скромен съперник. Писва от тЪпири понякога.

dexter
14.08.2016 20:14

Добре почваме, ама края ще е по-важен, браво!

Red_Manc
14.08.2016 17:37

Честита ни победа. Като резултат съм доволен, но от към игра има още какво да се желае.

Vetrigo177

Валенсия като че ли заслужаваше до е играч на мача..

Luxury
14.08.2016 17:33

Честита победа, дяволи! През първите 45 минути бяхме безидейни и трагични на терена.През второто полувреме малко по - добре.Важно беше да стартираме сезона с победа.Още е първи кръг, така че е рано да си правим изводи, но се надявам повече да не виждам Мата като дясно крило.Дано Моуриньо привлече десен бек и Валенсия да си мине на дясното крило.

MemphisDepay
14.08.2016 17:28

Честита Победа Дяволи *devil*...Първото полувреме беше много зле добре,че капитана на борнемут направи два паса за Мата,че да вкараме.Второто полувреме забелязах,че Марсиал започна да навлиза много навътре и така дойдоха много положения.И разбира се Ибрата с страхотен гол *devil**devil**lol**whistle*

Daley_Blind
14.08.2016 17:23

Честита ни победа! Слаб мач, но 3-те точки са най-важни.Следващият мач повече.

Amateur2017
14.08.2016 17:22

Хайде и Де Хеа да покаже, че не е загубил форма *smile*

Първо полувреме много слабо, но второто си беше добро. Забелязваше се някаква идея, било то и минимална.

Добър старт, честита победа!

Amateur2017
14.08.2016 17:49

Трябва, така е. Заради това и не критикувам играта ни, а просто отбелязвам, че беше слаба. Но... първи мачове, нормално. Както и преди го написах - искам да видя 10 мача и тогава вече ще може да се каже какви ще сме и какви не.

Daley_Blind

Моуриньо като всеки друг мениджър има нужда от време, за да наложи идеите си.Все пак е още 1-ви кръг.

lilikoli
14.08.2016 17:16

Супер мач спокоен с 3 гола. Доволно само Руни е дупка. Дано така продължим и за напред

Amateur2017
14.08.2016 17:02

Хайде тъкмо да видим и Мхитарян как ще се представи.

Luxury
14.08.2016 16:57

Много лесен гол пуснахме..

babavuna
14.08.2016 16:59

Атаката на Борнемут си беше доста качествена .....

babavuna
14.08.2016 16:56

Супер мач става *devil*

Luxury
14.08.2016 17:01

Да, беше добра атака, но и ние не стояхме добре в защита.

djarata
14.08.2016 16:54

Ибрата е изроддд.Най-добрият нападател във ВЛ.

Amateur2017
14.08.2016 16:52

Ибра отново с невъзможен гол *smile* Наглед смотан удар, слабичък и... гол *smile* Хайде още голове искам *smile*

Amateur2017
14.08.2016 16:58

Приятел, аз от 1-2 мача не мога да правя заключения с гении, шампиони и пр. Бих искал да изчакам около 10 мача някъде - тогава ще се види накъде отиваме. Сега и Погба не играе, и Мхитарян. Може да станем по-добре, може да станем по-зле с тях. И с Мойс тръгнахме с 4:1 срещу Суонзи (по-сериозен противник). Миналият сезон бяхме на върха на таблицата колко време. Знаем какво се случи.

Vetrigo177

Да разбрахме,айде ако обичаш спри да се обаждаш постоянно като черна станция.

CFC_H_A_Z_A_R_D

Май,май ще заобичате гения.Феновете на Арсенал нека си приказват май видяхте сега от първа ръка какъв е стила на МОУ.

14.08.2016 16:51

Опаааааааааааа Жозе дали няма да ви направи ШАМПИОНИ?!

Amateur2017
14.08.2016 16:50

Много хубаво изпълнение и на Ибра. Феноменално спасяване и на вратаря.

Amateur2017

И аз това искам - Марсиал и той да се разпише. Да си повярват, че могат и да вкарват. Понеже от началото на второто полувреме играем добре, факт. Въпросът е сега да не се дърпаме назад, а да ги доубием. П.П. А Борнемут също вкараха супер гол.

Daley_Blind
14.08.2016 16:53

Няма да е зле, ако и Марсиал се разпише.*beer*

Luxury
14.08.2016 16:48

Браво на Рууни! Вкара хубав гол, а сега е време да бъде заменен.

Amateur2017

А сега вече се надявам играта малко да се поосвободи и да вкараме повечко голове за самочувствие. Досега нещо доста пренавито и сковано играхме. Дано сега вече се отпуснат момчетата и да покажат класа.

ComsteR

Манчестърските отбори са ходили на ходжа.
Такъв късмет и за двата клуба не съм виждал.

Amateur2017
14.08.2016 16:47

Хубав гол на Рууни, браво! На точното място в точното време.

ArdaTuran10
14.08.2016 16:46

Ибрахимович е много пасивен,сигурно не му се играе срещу Борнемут,най-вероятно ги чува за първи път през живота си

dimo_993

Таман докато го напишеш и той Ибрата та чу.*joking*

stivan_gerard
14.08.2016 16:36

По принцип не коментирам други отбори - но все пак това е първи мач и добрите отбори сработват по -бавно и трудно тръгват ,но като наберат скорст нямат спиране - не бързайте със заключенията .Миналата година за пример Ювентус .Така ,че радвайте се ,че водите и се вливат пари в отбора и се взимат играчи.

Man7united

Прав си, нормално е 1вия мач да играем мудно и несигурно. Изводи след 10тия примерно. Не сме си с оптималния състав

Vetrigo177
14.08.2016 16:34

Абе аматьоре Марсиал си играе много добре стига го мляска..Няма сгрешена топка през първото,подава напред износяше атаката и опита да реалиризиро малкото от шансовете които имаше

Rezors

Сърман ли беше, Куук ли беше асистента на Мата, няма значение, едно е важното - тънко,тънко показа на Моуриньо в кой клуб иска да играе. *joking*

Мнението ми за първите 45 минути се припокрива с това на Аматьора, единствено не съм съгласен с това за Фелайни - този играч повече пречи, отколкото помага. Той е като наш Светльо Дяков, който когато не трябва да си изкара картон, си изкарва.

Amateur2017
14.08.2016 16:19

Божееее, и това доживях да видя *smile* Но браво на Мата - добър поглед върху играта и се възползва от малоумната грешка на Борнемут.

Но като цяло първото полувреме е доста трагично за нас. Мнооогооо напомня за годините с Ван Гаал. Безидейност, бавна игра, високи топки и нищо.

Цялата ни защита е добре като цяло, особено добре е Валенсия. Този човек напомня за най-добрите си години, а дори и не е крило в момента.

В контра на мнението на Вертиго, аз лично си мисля, че Фелайни е изключително стабилен в центъра на халфовата линия и влиянието му е голямо. Ерера също много стабилен и прави страхотни пасове. То от него друго не съм очаквал - винаги е така.

Мата също се раздава като гламав и е навсякъде из терена. Показва защо е класен играч. Все едно той е капитана, а не Рууни.

Но за мое съжаление, Марсиал, Ибра и Рууни ги няма никакви. Просто статисти на терена. Дано второто полувреме малко се поактивизират, че иначе не е добре работата. Трябва ни още поне един гол, за да се успокоим и тогава може да тръгне играта.

Vetrigo177
14.08.2016 16:32

Подкрепям,това се канех да пиша.като цяло първото полувреме състава ни беше дърварски,при приложение,че имаме изобилия от играчи..

Amateur2017
14.08.2016 16:30

Ами пасове си имаше, мен да питаш. И от Валенсия, и от Мата, и от Ерера. На последният пасовете му са от дълбочина и, бих казал, доста добри. Хайде, да кажем, че Фелайни стои, ръга се и разбира атаки, а не прави пасове напред. Но и такъв си трябва. Друг е въпросът, че Рууни не може да задържи топката и за 2 секунди; че Марсиал не търси топката, а когато я получи се оплита в нея; и че Ибрахимович само стои на гюмето и не си мърда гъза и на два метра, за да обере някоя топка. При такава апатия от атакуващите ни играчи няма как да се оценят подобоващо играчите по-назад и какво правят. А и Валенсия прави пробиви, и Мата. Но другите двама (Марсиал и Рууни) ги няма никакви. Но както и да е. Дано второто полувреме им дойде малко акъла в главата. За едно съм съгласен обаче - искам да видя двамата французи в тандем в дефанзивната/централната халфова линия - Шнайдерлин и Погба. С тях двамата се надявам да се подобрят нещата.

Luxury
14.08.2016 16:28

Моите уважения към Рууни, но вече няма място в Манчестър Юнайтед! Не само, че пречи на отбора, но заради името си трябва да мъчим други футболисти на различнии позиции или да търкат скамейката. Както и преди съм казвал - Валенсия трябва да си играе на дясното крило и Моуриньо да привлече десен бек, защото при евентуална контузия на Валенсия ще увиснем в защита, а всички знаем какво недоразумение е Дармиан.

Man7united
14.08.2016 16:22

Абсолютно не си прав. Фелайни и Ерера са толкова безполезни от тях тръгва цялата работа с пасовете назад и настрани. Добре, че взехме Погба, та да се махне някой от тях вече. Рууни няма да го коментирам той си е ужасен. Когато няма пасове към нападателите не можеш да ми кажеш, че играли слабо.

ManCity4ever
14.08.2016 16:18

До коментар [#13] от CFC_H_A_Z_A_R_D:

И аз съм ги играл , дано да хванем хаха *lol*

vanko_liverpool
14.08.2016 16:17

Дяволчета, палете свещи на Погба да му тръгне в Юнайтед, ако ли не ще берете много ядове и ще ядете бая бой.

14.08.2016 16:12

Матааааааааа еййй каква ирония бивши Челсари ми наливат пари в джоба.Е в сърцето на единия Челси винаги ще е отбор номер 1.

14.08.2016 16:06

Абе тва ходещо дърво Фелайни чак сего разбрах,че е титуляр..2 докосвания макс да има..Рунни горкия едвам докосва топката и после я губи..Ерера дава хубави пасчета..Ама с вратария са си подаваш е лесно..

Amateur2017
14.08.2016 15:26

Хайде успех на нашите.

Предпочитах да видим Мата на мястото си (атакуващ халф), а Мхитарян (или Лингард, който дори не е в състава) на дясното крило, но... много искам. Рунти все пак трябва да играе всеки мач, независимо колко е зле. Дано пък при Моуриньо възвърне формата си.