Григор Димитров отпадна още на старта в Рио

20:15
Първата ракета на България Григор Димитров приключи с участието си на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като загуби от Марин Чилич с 1-6, 4-6 още в първия кръг на тенис турнира.

Двубоят започна обещаващо за Димитров, който имаше възможност за пробив още в първия гейм, но не успя да я реализира, а след това хърватинът влезе в много силна серия и спечели 5 поредни гейма. Българинът все пак успя да се разпише в този първи сет, но го загуби с 1-6, а началото на втората част бе подобно на първата.

Гришо имаше възможности за пробив, но ги пропусна, а при резултат 2-2 Чилич нанесе своя удар и проби. До края шампионът от US Open 2014 бе безкомпромисен при подаванията си и в крайна сметка затвори мача с 6-1, 6-4 след малко повече от час игра.