Левски забоксува още на старта, сините освиркани на "Герена" (видео)

20:53
Левски завърши наравно 0:0 като домакин на Монтана в мач от първия кръг на Професионална футболна лига на България. След края на двубоя на стадион "Георги Аспарухов", играчите на сините бяха изпратени с освирквания от трибуните.

Срещата започна вяло и чак в 20-ата минута Нар стреля в посока на вратата, но в аут. Той засече центриране на Венци Христов. Шест минути по-късно Антонио Аниете пропусна останал очи в очи с Христо Иванов, който показа отличен рефлекс.

Маркиньос в 31-ата минута бе на път да даде аванс на гостите, но от няколко метра пред вратата стреля високо над гредата. Поради много топлото време Драгомир Драганов спря срещата за минута, за да може играчите да се освежат. Последните секунди на първата част Христов стреля силно, но право в ръцете на Иванов.

На почивката Хеан Деса дебютира в "А" група, като смени Аниете. Перуанецът се включи добре и даде скорост на домакините, които пропуснаха след негов пробив в 52-ата минута. Нар се оказа в добра позиция, но стреля много лошо.

Няколко минути по-късно Деса бе заменен принудително след сблъсък с противник. Той бе изнесен на носилка, а Станислав Иванов се появи на негово място. В 58-ата минута Сергей Георгиев пропусна да вкара за Монтана след бърза атака на гостите.

Домакините искаха дузпа за игра с ръка на Чипев в наказателното поле след меле пред Христо Иванов. Бранител на гостите изчисти топката в ръката на своя съотборник, но Драганов даде знак играта да продължи.

Бабатунде стреля силно от 22 метра в аут в 75-ата минута. Последва натиск без идея за столичани, които пропуснаха най-добрата си възможност в 90-ата минута. 17-годишният Станислав Иванов стреля над гредата от няколко метра, а в продължението спорна засада спря Бабатунде сам срещу Иванов, който въпреки това спаси.