Познат французин ще свири Левски - Дебрецен

12:50
Френският рефер Лоран Дюамел получи наряд за мача от четвъртия предварителен кръг на Шампионската лига между отборите на Левски и Дебрецен в сряда (19 август) от 21:45 ч. на стадион "Георги Аспарухов". Асистенти на французина ще бъдат сънародниците му Стефан Дюамел и Давид Бенеш, четвърти съдия ще бъде Ерве Писирило.

Съдийски наблюдател е Атанасиос Бриакос (Гърция), делегат - Герхард Капел (Австрия).

Дюамел вече е свирил мачове на Левски - на 27 септември 2006 г. той ръководи двубоя срещу Челси, в който Мариян Огнянов вкара първия гол за "сините" в най-престижния европейски клубен турнир. Тимът от "Герена" загуби от лондончани с 1:3 пред 42 000 зрители на стадион "Васил Левски".

Също през 2006 г., през януари Лоран Дюамел бе главен съдия на друг двубой на Левски - срещу словашкия Артмедия в Купата на УЕФА, който завърши с победа на гостуващия софийски тим с 1:0.