Шалке 04 с класика, Домо със загуба

20:29
Шалке 04 продължава победния си ход в германската Бундеслига под ръководството на новия треньор Феликс Магат.

"Тъмносините" победиха с 3:0 Бохум у дома в мач от 2-я кръг на немския шампионат и се изравниха на върха във временното класиране с шампиона Волфсбург.

Кристоф Мориц изведе Шалке напред в резултата 6 минути преди края на първото полувреме, а Хайко Вестерман в 45-а покачи на 2:0. Класическият успех на домакините оформи Джеферсън Фарфан в 76-а минута.

В другия неделен мач, игран по-рано, Херта загуби гостуването си на Борусия Мгладбах с 1:2.

Роел Брауърс изведе домакините напред в 23-а минута, а Карим Матмур удвои в 52-а. Гойко Качар върна едно попадение минута по-късно, но до обрат не се стигна. В 68-а минута на терена се появи българският нападател Валери Домовчийски, но и той не успя да помогне на своите.