Байерн започна с успех при Анчелоти (видео)

21:36
Байерн Мюнхен се наложи с 4:3 над петодивизионния Липщат 08 в контролна среща. Двубоят бе неофициален дебют на новия наставник на тима Карло Анчелоти.

Лошата новина за немския шампион е, че Ариен Робен получи контузия и бе заменен принудително през първата част. През изминалия сезон травмите преследваха холандеца, заради което не успя да вземе пълноценно участие в мачовете на своя тим.

Робен започна като титуляр мача, като отбеляза и гол. Той откри резултата в 5-ата минута, а в 13-ата минута Филип Лап удвои. В 29-ата минута баварците поведоха класически. Джулиан Грийн покачи на 3:0.

Малко след това Робен бе заменен принудително от Марио Църнички.

След почивката авготол на Липщад доведе до увеличаване на аванса за тима на Анчелоти. Марвин Йосвинг имаше малшанса да се разпише в собствената си врата в 49-ата минута.

След 50-ата минута обаче баварците допуснаха известно разсейване в редиците си, което бе наказано. В 51-ата минута Будзински намали на 1:4, а шест минути по-късно Паренсен направи 2:4.

В заключителните минути бе оформен и крайният резултат 3:4 с гол на Майела.

Следващата проверка на Байерн е на 20 юли срещу Манчестър Сити, където мениджър е бившият наставник на немския гранд Хосеп Гуардиола.