Берое надигра ХИК, но стигна само до равен (видео)

22:37
Берое завърши наравно 1:1 при домакинството си на ХИК Хелзинки в мач от втори предварителен кръг на Лига Европа.

След началния удар „Берое“ се настани пред врата на ХИК. Ерик Почански изпълни късо ъглов удар към Неманя Милисавлевич, който върна топката към голмайстора от Баня Лука, последва центриране в наказателното поле, където обаче Радослав Кирилов се размина с кълбото, а впоследствие то попадна във Веселин Пенев, но ударът рикошира в тялото на бранител на гостите и напусна пределите на терена в нов корнер. Нямаше сериозна опасност при създалата се ситуация.

В 4-ата минута Себастиан Сорса получи кълбото по десния фланг и направи опит за центриране, което обаче бе блокирано от капитана Иво Иванов.

Веселин Пенев центрира от ляво в 10-ата минута, като топката премина над куп от играчи в малкото наказателно поле, преди да попадне в намиращия на отсрещния фланг Венцислав Василев, който пробва удар от малък ъгъл, но Томас Деене улови.

В 20-ата минута Кохей Като отправи страхотен изненадващ и силен удар от далечна дистанция. Със сетни сили Томас Деене изби в ъглов удар. При последвалото центриране Георги Божилов засече топката с глава, но бе неточен.

Три минути по-късно Алфредо Морелос получи пас от дълбочина и стреля зад границата на пеналта, но отбраната на „Берое“ се справи и блокира в ъглов удар. При последвалото центриране от корнер топката бе засечена с глава, но Благой Макендижев бе над всички, за да улови.

От пробойна в защитата на „Берое“ и перфектен пас на Морелос в 37-ата минута се възползва Антому Танака, който стреля от дъгата на наказателното поле, а Благой Макенджиев с добър рефлекс успя да избие, но топката попадна в краката на Алфредо Морелос, който от непосредствена близост се разписа за 0:1.

В 41-ата минута Ерик Почански стреля от пряк свободен удар, заложен на 27 метра, но Томас Деене улови без проблеми.

Минута след това Радослав Кирилов проби от ляво и центрира в малкото наказателно поле, където обаче всички играчи в зелено останаха под топката.

В добавената минута от първото полувреме Веселин Пенев центрира в наказателното поле, където бранител в тъмносин спортен екип изчисти, но топката отново попадна в Том, който стреля от воле, но не успя да намери целта.

При центриране в наказателното поле на ХИК в 49-ата минута се получи карамбол, а топката впоследствие попадна във Веселин Пенев, който бе най-съобразителен и се разписа от близка дистанция за 1:1.

В 56-ата минута Иво Иванов засече коварно центрирана в малкия пеналт топка, но Томас Деене успя да избие с върха на пръстите си. Кълбото попадна във Веселин Пенев, но добавката бе неточна.

Тайе Тайво центрира в наказателното поле в 62-ата минута, където Алфредо Морелос бе добре пласиран и засече топката с глава, но Благой Макенджиев бе безпогрешен и лови.

В 67-ата минута Алфредо Морелос получи топката от Антому Танака и стреля силно по диагонала, но кълбото премина на около метър встрани от целта.

Пет минути по-късно Том стреля от средна дистнация по земя, но бе неточен.

В 75-ата минута бърза атака от страна на „Берое“ завърши със страхотен изстрел на Кохей Като от дъгата на наказателното поле, но японецът изпрати топката на метър над целта.

В 77-ата минута Кохей Като открадна топката в половината на ХИК и изведе веднага навлизащия на скорост в наказателното поле Радослав Кирилов, който стреля от 10-ина метра по диагонал, но бе неточен.

В 83-ата минута Том получи топката по левия фланг, но последвалото центриране от негова страна бе прекалено високо.

В четириминутното добавено време двата отбора не успяха да създадат повече опасности пред двете врати.

„Берое“ (Стара Загора) – ХИК (Хелзинки, Финландия) 1:1

голмайстори: 0:1 Алфредо Морелос 37′, 1:1 Веселин Пенев 49′

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 21. Венцислав Василев (76′ – 19. Александър Василев), 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 33. Том (89′ – 8. Васил Панайотов), 4. Кохей Като – 11. Неманя Милисавлевич (89′ – 7. Александър Колев), 91. Ерик Почански, 9. Радослав Кирилов – 14. Георги Божилов; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 24. Христофор Хубчев, 10. Станислав Дрянов;