Луд мач между ПСВ и Аякс, Манолев с асистенция за победното попадение (видео)

15:24
Българският национал Станислав Манолев изигра цял мач като титуляр за отбора си ПСВ Айндховен в дербито на третия кръг на холандската Ередивизи срещу тима на Аякс, спечелено от домакините с 4:3.

Двубоят на "Филипс Стайдиъм" в Айндховен предложи много динамичен футбол и цели седем гола. Гостите излязоха напред в резултата още в 1-а минута, когато Луис Суарес се възползва от уникална грешка на стража на домакините Андреас Исаксон и откри. Джуджак изравни за "филипсите" в 37-а минута, но само две по-късно отново Луис Суарес прати топката във вратата на домакините след техничен прехвърлящ удар, с което и оформи резултат 1:2 на полувремето.

През втората част Станислав Манолев и компания заиграха значително по-добре и стигнаха до победата. Бакал изравни в 50-а минута, а отново най-силният с състава на домакините Джуджак се разписа в 54-а минута правейки резултата 3:2. Урби Емануелсон изравни за гостите в 58-а минута след страхотен удар от границите на наказателното поле.

В 74-а минута Станислав Манолев проби по-дясното крило и центрира в наказателното поле където Бакал овладя топката и я прати за Мартен Стекеленбург оформяйки крайното 4:3.