Мартин Кушев прониза два пъти Зенит, но Амкар загуби

12:54
Българският нападател Мартин Кушев вкара два гола за Амкар, но въпреки това отборът му загуби с 2:4 у дома от Зенит в мач от руското първенство.

Тимът от Перм започна вихрено мача и на бързо поведе с 2:0. Автор и на двете попадения за състава, воден от Димитър Димитров – Херо, бе Кушев.

Гостите от Санкт Петербург обаче успяха да изравнят до почивката. Първо Игор Семшов в 27-а минута намали на 1:2, а в 34-а Игор Денисов вкара втори гол за своите. Минута преди второто попадение за Зенит Саболч Хусти пропусна дузпа.

След почивката обаче халфът се реваншира за грешката си от бялата точка и направи обрата в мача пълен с трети гол за гостите. В 74-а минута пък Игор Семшов отново бе точен и реши всичко в мача – 4:2 за Зенит.

Титуляри за Амкар освен Кушев, бяха още Захари Сираков, Георги Пеев и Жеан Карлос, а тимът от Перм доигра мача с човек по-малко заради червения картон на Вячеслав Калашников в 86-а минута.