Рефер от европровал на Левски му свири в Словения

09:44
Румънски рефер, който бе част от предпоследния европровал на Левски, ще свири на синия тим при завръщането му в турнирите. Кристиан Балаж ще ръководи първия мач от II квалификационен кръг за влизане в групите на Лига Европа, в който столичният тим гостува на Марибор в Словения. Двубоят е в четвъртък от 21:00 часа българско време.

Преди 4 г. в Босна и Херцеговина срещу Сараево Левски успя да загуби с 1:3 при съдийството на Балаж. Така минималният домакински успех с 1:0 от София бе заличен и сините "зарадваха" феновете на ЦСКА с поредно отпадане от анонимник в Европа. На следващата година същото се случи и с Иртиш Павлодар от Казахстан, а благодарение на липсата на евроквота през 2014 и 2015 г. Левски нямаше подобни негативни емоции, припомня "24 часа".

Балаж е свирил мач и при загуба на ЦСКА в турнирите. На 3 декември 2009 г. червените паднаха с 0:1 от Фулъм в Англия в среща от груповата фаза на първото издание на Лига Европа.

44-годишният румънски съдия ръководи мачове в местния елит от 16 г. Той е съдия на ФИФА от 2003 г.

Балаж е свирил мачове от квалификациите за Евро 2008, Евро 2012 и за световните първенства през 2010 и 2014 г.