Берое си свърши работата в реванша и продължава напред в Лига Европа (видео)

21:10
Отборът на Берое продължава участието си в турнира Лига Европа. В срещата реванш от първия квалификационен кръг зелено-белите се наложиха с 2:0 над босненския Радник (Биелина) и така след нулевото равенство в Стара Загора продължават в следващата фаза.

В герой за заралии се превърна новото попълнение Ерик Почански, който реализира и двете попадения за успеха. Дошлият от Локомотов Горна Оряховица офанзивен футболист се разписа в рамките на само две минути (79' и 81').

Иначе двубоят игран на градския стадион Баня Лука бе много равностоен като в него преобладаваха здравите единоборства. Все пак зелено-белите бяха по-активният отбор през всичките 90 минути и напълно заслужено стигнаха до успеха.

В 79-ата минута Почански напредна опасно към противниковата врата и с мощен шут разстреля Младен Лучич за 1:0, реализирайки дебютното си с екипа на Берое. Само две минути по-късно офанзивният футболист реши всичко в мача с втория си гол, след като отново проби необезпокояван защитата на съперника и с прецизен удар вкара за крайното 2:0.

Така заралии продължават във втори кръг, където съперник ще бъде финландският ХИК (Хелзинки), който елиминира литовския Атлантас с общ резултат от двата мача 3:1.

Радник: 1. Младен Лучич, 3. Никола Челебич, 12. Младен Желкович, 13. Йово Кожич, 5. Самир Мемишевич (к), 8. Дино Беширович, 6. Душан Мартинович, 22. Велибор Джурич, 10. Йоцо Стокич, 9. Александър Васич, 16. Марко Обрадович
Старши треньор: Славко Петрович

Берое: 22. Благой Макенджиев, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев, 17. Педро Маркеш, 70. Евертон Джилио-Том, 8. Васил Панайотов, 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов, 91. Ерик Почански
Старши треньор: Ивайло Йорданов

Съдия: Димитриос Масиас (Кипър)