Славия напусна евротурнирите след тежка загуба в Полша (видео)

20:59
Отборът на Славия отпадна в първи квалификационен кръг на Лига Европа, след като загуби гостуването си на Заглембе Любин с 0:3 и приключва участието с общ резултат 1:3.

Белите стигнаха до драматична победа с 1:0 в първия двубой в София, след късен гол на Сердеров, но днес нямаха сили да се противопоставят на полския тим.

Бившият защитник на Лудогорец Любомир Гулдан откри резултата в полза на Заглембе в 20-aта минута, а след почивката домакините отбелязаха още две попадения, дело на Лукаш Пятек и Мачей Добровски, с което оформиха крайното 3:0.

По този начин тимът на Любин продължава във втория квалификационен кръг, докато завръщането на Славия в Европа приключва.

Заглембе: Полачек, Дабровски, Котра, Тодоровски, Возняк, Янушка, Кубики, Пятек, Гулдан, Власко
Треньор: Пьотър Стоковиец

Славия: Марио Кирев, Омар Абуд, Стефан Велков, Никита Сергеев, Георги Пашов, Емил Мартинов, Янис Карабельов, Сердер Сердеров, Борислав Балджийски, Божидар Васев, Ивайло Димитров
Треньор: Александър Тарханов

Съдия: Юри Мозхаровский (Украйна)