Раонич е първият полуфиналист на Уимбълдън

18:37
Канадецът Милош Раонич се класира за полуфиналите на Уимбълдън за втори път в кариерата си, след като победи изненадата на турнира Сам Куери с 6-4, 7-5, 5-7, 6-4 в първия 1/4-финал от мъжката схема.

Именно Куери хвърли голямата бомба на турнира, отстранявайки световния номер 1 Новак Джокович в 3-ти кръг, но днес американецът не успя да отговори на силата на Раонич и стигна само до един сет.

Два пробива в първите два сета бяха достатъчни на 6-ия поставен, за да поведе в резултата, а Куери успя да отговори в третата част, която взе със 7-5.

Раонич обаче не загуби концентрация и отново стигна до един пробив, с което затвори мача след 2 часа и 31 минути игра. По този начин той се класира за полуфиналите на надпреварата, където ще се изправи срещу Роджър Федерер или Марин Чилич.