Шамар за Вила и капитана Стилиян Петров

19:05
Астън Вила загуби в домакинството си на Уигън на стадион "Вила Парк" с 0:2 на старта на Висшата лига.

Българският национал Стилиян Петров изведе домакините с капитанската лента на тима, но това не помогна на момчетата на Мартин О\'Нийл да спечелят трите точки. Гостите излязоха напред в резултата в 30-а минута когато нападателят Уго Родалега бе точен. През втората част Джейсън Кумас сложи точка на спора отбелязвайки второ попадение за домакините в 55-а минута.

Стенли остана на терена през всичките 90 минути въпреки предварителните опасения, че бе контузен в рамото.

Астън Вила - Уигън - 0:2
0:1 - Родалега - 33 мин
0:2 - Кумас - 55 мин

Астън Вила: Фридъл, Бей, Куеляр, Дейвис, Ники Шори, Петров, Милнър, Делф, Хески, Йънг, Агбонлахор

Уигън: Къркланд, Мелхиот, Брамбъл, Фигероа, Шарнар, Браун, Н\'Зогбиа, Томас, Гомес, Родалега, Кумас