Звездните \"граждани\" тръгнаха с победа, Марто остана резерва

18:56
Многомилионната селекция на Манчестър Сити тръгна с победа във Висшата лига на Англия след като възпитаниците на Марк Хюз успяха да победят Блекбърн като гости с 2:0.

Срещата на "Иууд Парк" започна вихрено за "гражданите", които откриха резултата след само 2 минути игра. Новото попълнение от Арсенал Емануел Адебайор получи топката на границата на наказателното поле и със силен удар я прати зад стража на домакините Пол Робинсън. В заключителната част на срещата Стивън Айрланд отбеляза втори гол за гостите от Манчестър и осигури добрият старт за сезона.

Българският национал Мартин Петров остана резерва и не се появи в игра.

Блекбърн - Манчестър Сити - 0:2

0:1 - Адебайор - 2 мин.
0:2 - Айрланд - 90 мин.

Блекбърн: Робинсън, Якобсен, Самба, Живе, Уарнок, Диуф, Андрюс, Нзонзи, Педерсен, Робъртс, МакКарти

Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Дън, Туре, Бридж, Шон Райт-Филипс, Айрланд, Бари, Белами, Робиньо, Адебайор