Байерн пак не успя да бие, Хамбургер се справи с Борусия Дортмунд

18:25
Байерн Мюнхен и Вердер Бремен завършиха 1:1 в дербито от 2-я кръг на германската Бундеслига.

Месут Озил в 39-а минута попари "баварците" и "бременските музиканти" се оттеглиха на почивка с гол аванс. Марио Гомес обаче изравни за домакините в 72-а минута.

Хамбургер победи Борусия Дортмунд с 4:1 в друг интересен мач от кръга.

Двубоят започна вихрено и Патрик Овомойела си отбеляза автогол още в 3-а минута, но в 4-а Нелсон Валдес изравни.

Домакините обаче много бързо отново си върнаха преднината. Зе Роберто в 10-а минута покачи на 2:1, а две по-късно Хосе Паоло Гереро вкара трети гол за Хамбургер. Маркус Берг в 72-а минута оформи крайното 4:1.