ЦСКА вкара три на Берое в гьола на \"Хаджи Димитър\"

20:17
ЦСКА победи Берое с 3:0 в мач от 2-я кръг на "А" група, игран на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Коста Янев, Йордан Тодоров и Иван Иванов отбелязаха головете за "червените", а през второто полувреме условията за игра станаха много тежки заради изсипалия се проливен дъжд.

Съперниците изиграха бързо и динамично първо полувреме с опасни атаки и пред двете врати.

Двубоят започна добре за "армейците" и в 6-а минута силен удар на Йордан Тодоров срещна гредата.

В 18-а минута любимците на сливенската публика Иван Стоянов и Коста Янев дадоха преднина на ЦСКА след хубава комбинация помежду си. Първият проби отляво, подаде в наказателното поле на Янев, който с плътен шут по земя вкара за 1:0.

Три минути по-късно обаче Искрен Писаров можеше да изравни отблизо. В 26-а минути Атанас Атанасов тества Иван Караджов с далечен удар, но стражът на "червените" се намеси добре.

В 32-а митуна Иван Стоянов и Маркиньос разиграха добре при една бърза контра, последният би покрай гредата. В 40-а минута след центриране от корнер топката за втори път срещна гредата на Берое.

Второто полувреме значително отстъпваше по качество на първото, а Берое по-често атакуваше.

В 54-а минута Георги Андонов с глава отблизо след центриране пропусна да изравни. В 64-а минута обаче футболистите на ЦСКА разиграха топката продължително пред наказателното поле на старозагорци, Руи Мигел отляво центрира чудесно към Данчо Тодоров, който отблизо покачи на 2:0.

Проливният дъжд, който започна да вали в края на първото и през цялото второ полувреме, затрудни двата отбора. В 83-а минута Иван Иванов с глава след центриране от корнер оформи крайното 3:0.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА:
12. Иван Караджов, 4. Костадин Стоянов, 15. Иван Иванов, 6. Кирил Котев, 52. Йордан Минев, 5. Тодор Янчев (к), 21. Коста Янев, 73. Иван Стоянов, 30. Йордан Тодоров, 28. Маркиньос, 8. Тодор Тимонов

Берое: 22. Боян Пейков, 3. Тодор Тодоров 5. Иво Иванов, 25. Александров, 28. Атанас Атанасов, 7. Слави Жеков, 21. Диан Генчев, 18. Петър Костадинов, 11. Дончо Атанасов, 17. Искрен Писаров, 77. Георги Андонов

kokko
17.08.2009 11:25

Forza_Beroe тъй като си бил на стадиона я кажи от де се взеха тия факли по терена?!? Беройската агитка никога не би го направила, а коментаторите казаха че именно от там са дошли? *wonder*

Vratarchety
16.08.2009 01:49

Форза_Берое е абсолютно прав и аз бях на стадиона Берое играха по-добре ,но елементарни грешки отзад решиха мача ! На Берое им трябва да си изчистят грешките отзад и стават машини ! Иначе тази година очаквам Черноморец ,ако не почне да ляга на ЦСКа , Литекс , Левски да направи фурор ! Само Левски !

Kalinho
15.08.2009 23:59

Берое са симпатичен отбор и там играе един познат ама да сме реални нямат шанс за 5цата най много 8-9 място, като за дебютант няма да е зле *smile*

Futbulfen
15.08.2009 23:31

Евала на Берое..този отбор има потенциал да обърка доста сметки в първенството, а защо не и да се пребори за място в 5цата.. Прасетата жалки вместо да питат за положения на Берое да се замислят и да анализират малко по-реално мача..та Берое ви съдра бе хорица, Бе! Резултата е повече от нереален .. напълниха ми душата момчетата от СтЗ като гледах как мачкат свинете (особено в нач. на второто полувреме, в което при един гол и резултат 1:1 нищо не се знае) , а чичовото си гризе ноктите. Берое заслужаваше да победи,защото просто надиграха ц(*ка *wink*

Forza_Beroe
15.08.2009 22:08

Току що се връщам от Сливен. Мисля, че надиграхме ЦСКА. Не създадохме кой знае колко положения, но доминирахме. Въпреки резултата съм много доволен от играта и ако сме така през целия сезон ще сме в 8-цата. Добра атмосфера по трибуните, за съжаление дъждът попречи да се получи страхотен двубой. С тази игра на "армейците" не ги виждам срещу Динамо. Руснаците още в София ще победят с 2 гола разлика. Само Берое
*stop*

masterpeace
15.08.2009 22:07

на нашите няма ... С изключение на Левски, които играят в Ш Л ... Хубаво ... Ама освен тях има още два отбора ... Отборите като губят се правят трагедии колко ни е зле футбола и т.н., ама на бъканите с пари телевизии няма кой да им втълпи че запалянкото чака цял сезон тези мачове от Европа . Те не са много, тъй че, родните телевизии /най вече БНТ то /... да се събудят и до четвъртък да са уредили поне мача на ЦСКА /защото той барем ще се играе у нас/ *devil*

masterpeace
15.08.2009 22:05

В четвъртък ако ЦСКА падне няма да е толкова срамни, колкото това което ще ни причинят родните медии за пореден път ... От тоя сезон ще гледаме един куп мачове от УЕФА и Ш Л, ама тия

fu7b0l1sta
15.08.2009 21:36

В България няма футбол от одавна... стадионите под всякаква критика .. евала че момчета играха днеска *smile*

Kalinho

до колкото знам има някво символично изискване за дренажа на стадионите и няма как да е иначе в България има не повече от 4-5 терена с добър дренаж като най - добрия е Герена видя се на мача с Баку *smile*

BoBi_Levskara
15.08.2009 21:30

Кой дава лицензи на тея стадиони *sick* .Един дъжд и все едно гледам мач на село .Баси терена за нищо не става.Можеше да е доста по интересно ако не бяха тея локви но за съжеление така е.Каквито са ни стадиони такъв е и футбола.

kolevk1
15.08.2009 21:12

ГОЛЯМ РЕЗИЛ ЩЕ Е В ЧЕТВЪРТЪК ТВА ДА НЕ Е БЕРОЕ.ЛЮБЧО ЧЕРВЕНОТО ДУПЕ ЗАБЛУДИЛ ДИНАМО.......!!!!!!!!МАЙ САМО ТОЙ И 100 ЗАБЛУДЕНИ ,ДРОГИРАНИ ЧОРБАРИ СИ ВЯРВАТ*smile*НИЩО, НЯМА НИКОЙ ДА ГИ СЪЖЕЛЯВА ВСЕ ПАК ЗАДНИЦИ КВО МОГАТ ДА НАПРАВЯТ ЕДНО ГОЛЯМО А....КО

ALIEN_80
15.08.2009 21:10

От ръководството на Левски потвърдиха, че мароканският защитник Юсеф Рабех отново е попаднал в ареста. Африканецът е изпълнил коронния си номер - шофирал е в нетрезво състояние.

Kalinho
15.08.2009 20:54

и още мин 3 жълти картона за цска не дадени от съдията *smile* и наистина бяха набутано второто поливреме до гола в тяхното наказателно той и коментатора го каза

ReD__or__DeaD
15.08.2009 20:53

Никой не може да отрече добрата игра на берое! Поправете ме ако бъркам, но футбола е игра на голове

plamkisa

Само 2 ще ти кажа-малко след 1-вата греда на ЦСКА,когато един от Берое напредна по фланга и малко по-късно при 1:0 сам срещу вратаря.Няма какво да го мислим и да спорим повече.Пък и те знам,че си от Ювентус и да не се заяждам сега *wink* Айде успех срещу Динамо.Дано и там биете 3:0.

villitu
15.08.2009 20:51

Църца червени ... нататък го знаете *joking* Само Цска *stop*

cesekarchetooo
15.08.2009 20:49

Изброй ми 5 положения на Берое и те признавам. Освен двата гола и трите греди, през първото полувреме имахме още 3-4 положения на Маркиньос и Тимонов. През второто само лошият терен ни попречи да ги разгромим.

plamkisa
15.08.2009 20:42

Ако Берое не са нищо особено,то какво да кажем за ЦСКА."Нищо особеният" отбор игра много по-добре от тях.Да не говорим,че в началото на 2-рото полувреме ЦСКА бяха набутани почти изцяло в своята половина *wink* И това не говори много добре за тях *joking*

LFC_T9_G8
15.08.2009 20:41

не са нищо особено .. ама счупиха Локо СФ в СтЗ .. като за първи мачове и влизане отново в А-група е добре .. а за ЦСКА .. УСПЕХ с/у Динамо ..

15.08.2009 20:38

С кво бяха по-добри? Само разцъкваха в центъра плюс 1-2 корнера, не помня дори да са имали точен удар. ЦСКА игра слабо, затова бихме само с 3 гола. Берое не са нищо особено, не се заблуждавайте.

plamkisa
15.08.2009 20:36

Берое направиха чудесен мач.Не заслужаваха да загубят,а този резултат определено не е реален.През почти целия мач зелените бяха по-добри от ЦСКА,но липсата на късмет им попречи.Ако беше станало 1:1 в началото на 2-рото полувреме,нищо не се знаеше.Все пак браво за старанието.А отностно ЦСКА-с подобна игра могат да се надяват на почетна загуба в четвъртък.Дано се стегнат.

Kalinho
15.08.2009 20:30

не лош мач за бг стандартите и с оглед на тежкия терен, дано победят и Динамо *smile* иначе имат още доста върху който да работят играчите на ЦСКА

kokko
15.08.2009 20:29

Едно голямо браво за Берое!!! До втория гол на ЦСКА "зелените" бяха по-добрия отбор на терена. Липсата на късмет и грешките в защита за съжеление доведоха до загубата. Вече при 2-0 видимо им падна гарда на момчетата. Ако продължават с такава игра само добро ги чака !!!