Йовов и Ортега изковаха победата на Левски в Перник

18:35
Левски победи Миньор Перник като гост с 2:0 в мач от 2-я кръг на "А" група.

Голове на Христо Йовов и Дениран Ортега донесоха трудния успех на своите през второто полувреме.

След равностойни първи минути, "сините" взеха инициативата и първата възможност за гол се откри пред Георги Христов, който в 11-а минута пропусна да се възползва от грешка в защитата на домакините. В 19-а минута след центриране на Зе Соареш, Дарко Тасевски с глава би високо над вратата на Миньор.

В средата на полувремето Живко Миланов, който получи контузия при едно единоборство, бе заменен от Шакиб Бензукан.

В 33-а минута и жълто-черните застрашиха вратата на шампионите, но ударът на Христо Господинов мина над вратата на Георги Петков.

В 39-а минута Христо Йовов бе изведен сам срещу вратаря на домакините, подаде на свободния Христов, който обаче би в стража на Миньор, след което топката срещна и горната греда.

Последваха няколко корнера пред Георги Петков, но до опасности не се стигна. В последните няколко минути Левски натисна, но защитата на Миньор се справи с опасните центрирания пред Чворович.

Домакините започнаха добре второто полувреме и на няколко пъти успяха да внесат смут пред вратата на Левски. В 61-а минута Хазуров стреля с глава и топката мина опасно покрай страничния стълб на Петков.

След това влезлият като резерва Дениран Ортега пропусна от чиста позиция. Така се стигна 79-а минута, когато "сините" вкараха гол от нищото. Христо Йовов центрира от фаул, с топката се разминаха няколко футболисти, кълбото тупна коварно пред Чворович и се озова във вратата на Миньор.

В 83-а минута всичко свърши. Георги Христов бе съборен в наказателното поле на домакините и съдията свири дузпа. Потърпевшият изпълни, но Чворович спаси. Притичалият Ортега обаче довкара топката за крайното 0:2 в полза на Левски.

Съставите на двата отбора:

Миньор Перник: Чворович, Божиков, Олегов, Трифонов, Мутафов, Хазуров, Господинов, Витанов, Иванович, Марков, Крумов

Левски: Петков, Генев, Миланов, Сърмов, Йовов, Минев, Зе Соареш, Тасевски, Бардон, Христов, Топузаков