Мечтано завръщане за Славия в евротурнирите (видео)

21:34
Славия записа победа с 1:0 над полския Заглембе Любин в мач от първия кръг на Лига Европа, който отбеляза завръщането на „белите“ в евротурнирите след 20-годишно отсъствие.

На Националния стадион „Васил Левски“ феновете на най-стария столичен клуб наблюдава юбилейния 50-ти мая на своя любим тим в Европа, а той завърши по отличен начин за тях, след като Сердер Сердеров донесе успеха с попадение в 85-та минута.

Срещата бе равностойна, като гостите от Полша бяха по-настоятелни и атакуваха повече, но не стигнаха до много чисти положения пред Марио Кирев.

Възпитаниците на Александър Тарханов издебнаха своя момент и нанесоха удара си в 5 минути преди края на редовното време, когато Омар Абуд проби отляво и намери непокрития Сердеров, който не сбърка от близко разстояние, за да донесе победата на Славия.