Дидие Дрогба попари \"тигрите\" в добавеното време на \"Стамфорд Бридж\"

16:45
Отборът на Челси успя да победи Хъл Сити на старта на Висшата лига с 2:1 на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Малко изненадващо, но напълно в стила на Висшата лига, гостите от Хъл поведоха в резултата след като Стивън Хънт се възползва от неразбирателство в защитата на лондончани и рикоширала топка от Майкъл Есиен. Националът на ЕЙРЕ се оказа най-съобразителен в наказателното поле и опъна мрежата зад Петър Чех в 28-а минута.

Само девет минути по-късно главния рефер на срещата Алън Уайли даде малко спорно нарушение в полза на Челси на границата на наказателното поле. Дидие Дрогба застана зад топката и не остави никакви шансове за стража Боаз Майхил изравнявайки резултата.

През втората част Челси упражни натиск върху своите гости, но гол така и не падаше. Най-активен в пропускането на положения пред Боаз Майхил бе нападателят на "сините" Дидие Дрогба, който на няколко пъти имаше чудесна възможност да даде аванс на лондончани.

В добавеното време от Алън Уайли, което беше цели шест минути, страхотно попадение на Дрогба донесе трите точки за "сините" при дебюта на Карло Анчелоти във Висшата лига на Англия.

Челси - Хъл Сити - 2:1

0:1 - Хънт - 28 мин
1:1 - Дрогба - 37 мин
2:1 - Дрогба - 90+2 мин

Видео от срещата ТУК!!!

Челси: Чех, Коул, Тери, Карвальо, Босингва, Оби Микел(Балак \'45), Есиен, Лампард, Малуда (Деко \'69), Анелка (Калу \'79), Дрогба

Хъл Сити: Майхил, Доусън, Гарднър, Търнър, Менди (Джеовани \'78), Боатенг., Олофинджана, Мойоколо, Хънт (Гхилас \'69), Фолъм, Марни (Бармби \'42)

Lollipopp
16.08.2009 22:02

много разбирачи , много нещо ... само едно ще ви кажа - Chelsea FC CHAMPION 2009-2010 ... айде ходете си джафкайте някъде другаде *joking*

cob
16.08.2009 01:15

Notlike явно не си гледам мача, защото гола на Хъл беше след не съществуващ фал дори не беше спорен така че не пиши глупости

Futbulfen
15.08.2009 23:17

Се едно на Ман и на Пуул не са помагали съдиите .. айде стига. Не мога да разбера защо само тука у нас съдиите са скастрявани след всеки мач , а в Англия дори да се спомене нещо (в което се съмнявам) то след 2 дни е забравено и се мисли за следващия мач..това е големия футбол. Няма спор,че сините от Лондон са по-качествения отбор и някак просто се получи.. успех на Челси

Notlike
15.08.2009 21:41

Какво си говорим бе? То ако не е той, ФК Чукотка ще изпадне в Северна Руска Лига 2... първият им гол беше подарък от английския Бог - СЪДИЯТА ! Никакъв, ама никакъв фаул. В английски стил - топ 4 ги подпират яко...

whitegoat93
15.08.2009 21:20

Дидиер феновете на Челси трябва да го позлатите,толкова много направи за сините от както е в отбора...и още играе кучето.

dumbo_s
15.08.2009 19:19

Хаххахах и т'ва е Челси НЕПОБЕДИМИЯ тим ... Бегайте с тоя смешен мач бе .... Ще видим в сериозен мач , но вече съм на 100 % сигурен , че тая година пак без трофей ... Тоя не става за треньор , тоя за жалост прави силни мачове само с/у Ливърпул *evil*

Crissstiano
15.08.2009 19:17

То не е от толкова голямо значение колко минути продължение е дал съдията,защото Челси вкараха около 92 минута победния си гол.

GodOfHatred
15.08.2009 17:54

Челси срещу Хъл се мъчат с такава игра шампиони няма да станат.Добре дошъл Карле сега ще видиш как се играе в Англия *lol*

barneta_7
15.08.2009 17:39

Признавам красивия гол на Дрогата, но пак смешно бихте. И какви са тея 6 мин продължения аз никъде не видях чак толкова да се бави играта, а бе с една дума ПЪЛНИ СМЕШНИЦИ. Нем ога да разбера как така се добраха до победата :Х !!

DuFkaTa
15.08.2009 17:00

Браво на Дрога мн як гол фкара *thumb_up*

krisoBG
15.08.2009 16:56

до beckham_07 : смешник кво ни е помогнал съдията бе , надиграхме ги тотално , имахме 3-4 100%-тови положения , които не реализирахме .. напълно заслужена победа ! Chelsea Forever ! ! !

rokera_henry
15.08.2009 16:55

Порнография и мизерия.. Челски винаги така бият.. Нещастна работа..

beckham_07
15.08.2009 16:48

Еййй късметлии.Пак ви върза и пак съдиата ви помогна!!!!!!!

mertan

аве кога успяха да напишат толкова бързо тази новина, че мача ей сега свърши *lol*

15.08.2009 15:43

Страхотн мач *wink* много голови положения пред двете врати , но ми се струва че Челси бяха по настоятелния отбор и заслужават победата *thumb_up*