Белгия разгроми Унгария (видео)

23:50
Унгария загуби от Белгия с 0:4 на стадион "Мунисипал" в осминафинален мач от Евро 2016.

Главен съдия на двубоя бе сърбинът Милорад Мажич.

Отборът на Белгия поведе в резултата още при първата си по-сериозна опасност пред вратата на Унгария.

В 10-ата минута Тоби Алдервейрелд завърши бърза контраатака на Белгия, преминала пред Кевин де Бройне и откри резултата в мача, засичайки топката с глава.
За Алдервейрелд това е първи гол в официален мач за Белгия и общо втори в кариерата му в националния тим.

Пет минути по-късно Де Бройне пропусна добър шанс да удвои аванса на Белгия.
В 20-ата минута Алдервейрелд бе близо до втори гол.
В 34-ата минута Кевин де Бройне стреля опасно към вратата на Унгария от пряк свободен удар, но ветерана Габор Кирали показа класа и спаси. Топката се отби и в гредата на вратата на Унгария, след спасяването на Кирали.
Последваха няколко добри минути за Унгария, като капитанът Балаш Джуджак стреля опасно, но не успя да затрудни Куртоа.
В 41-ата минута последователно Аксел Витцел и Дрис Мертенс пробваха вратаря на Унгария Кирали отново, но не успяха да го преодолеят.

След почивката тимът на Унгария вдигна темпото.
Адам Салай пропусна добра възможност за Унгария в 50-ата минута на мача.

В 59-ата минута отново той стреля опасно, като Вермален изчисти топката.
В 66-ата минута бе най-добрата възможност за Унгария в мача. Пинтер стреля от границата на наказателното поле на Белгия, като Тибо Куртоа извади топката точно под гредата си.

В 68-ата минута Роланд Юхас се размина с гол за Унгария.
В 78-ата минута, само пет минути след като се появи на терена, Миши Баучай вкара втори гол за Белгия, след асистенция на капитана Еден Азар.
Две минути по-късно и самият Азар вкара за 3:0 за Белгия.

Крайното 4:0 за белгийците оформи Яник-Ферейра Караско в добавеното време на мача.
На четвъртфиналите Белгия ще мери сили с тима на Уелс.

Amateur1878
27.06.2016 14:48

Белгия трябва да се научат да си вкарват положенията. Хубаво, надупиха още 3 гола, но първото полувреме направо се скъсаха да пропускат. А трябваше още тогава да си решат мача, за да забавят оборотите второто полувреме. Но нищо. И така е добре. Изразителна победа определено. Започнаха изключително паникьосани срещу Италия, но след това се взеха в ръце и започнаха да мачкат. Дано така и продължат и срещу Уелс, а след това и Португалия (по всяка вероятност). Финалът изобщо не е мираж!

27.06.2016 07:22

Как ще имаш думи,като си невеж!Все те съветвам,ама не вземаш от дума:не се излагай повече!

Arda10Turan
27.06.2016 11:54

хахаха пак ли ти бе, я ми обясни пак къде се слагат запетаЙте хахаха

sviliev
27.06.2016 01:36

След отпадането на Хърватия, всички мислят Белгия за фаворит в този поток. Имат страхотна атака белгийците, няма спор, но в защита са зле. Срещу Уелс ще имат проблеми с опазването на Бейл, но все пак смятам, че ще победят. Ако играят с Португалия на 1/2, чисто футболно имат предимство, но португалците се оказаха много хитри, а и играха стабилно в защита срещу Хърватия, за разлика от предишните мачове. Португалия срещу Белгия ще играе по абсолютно същия начин, както срещу Хърватия, което ще означава тактическа битка, а Вилмотс не е добър тактик, много пъти се е виждало. Освен това да не забравяме, че Белгия още не е побеждавала топ отбор, наистина е учудващо как стигнаха 1/4 на световното и сега, без да са побеждавали гранд.

Reyes_de_Europa
27.06.2016 00:00

Белгия даде сериозна заявка за финал докато в другия поток ще е клане.

sa6etoo
27.06.2016 09:04

Мъчиха се да вкарат, но не и да създават положения. А и водиха с 1 гол вече. Испанците като се мъчиха с Чехия до 86мин. да не ги прави по-малко силни.. Те и Уелс се мъчиха с... Северна Ирландия и биха чрез автогол.. Мач с мач не си прилича. Защитата им може да не е добра, но има 3 сухи мрежи вече. Атаката им е атомна и ако Азар и КДБ продължават така много отбори ще си патят от тях. Хубавото е че всички ги подценяват и си мислят че отбори от по един човек ще направят нещо срещу тях.

ComsteR
27.06.2016 01:25

Заявка с кое? Мъчиха се до 60-тата минута да вкарат втори гол, срещу....Унгарците които създадоха не малко положения което е притеснително.

pesholudiq
26.06.2016 23:47

Добре играха Унгария, жалко, че ще отпаднат. Айде Белгииците, дано стигнат до финала в този поток.*thumb_up**thumb_up*

Ginekologaa
26.06.2016 23:51

Доста слаба защита имат Белгия

catalan
26.06.2016 22:54

Не трябва да се отписват Унгария, има още 1 полувреме и нищо не се знае.

Amateur1878
26.06.2016 22:51

Това май е по-неравностоен мач и от мача с Ирландия, макар и само един гол да вкараха Белгия!? Но то такива мачове се губят най-тежко. Унгарците е достатъчно една атака да направят, един гол и после опълчение, за да докарат до дузпи и после руска рулетка. Белгия трябва да вкарат още 1-2 гола, за да си бъдат спокойни.

sakata_97
26.06.2016 22:48

Много силна първа част за Белгия,направо си ги смазаха,странно как след толкова възможности резултата е само 0:1*ball**smile*