Гризман изведе Франция до четвъртфинал, Ирландия рухна след почивката (видео)

17:59
Франция победи Ирландия с 2:1 на стадион "Парк Олимпик Лион" в осминафинален мач от Евро 2016.

Главен съдия на мача бе италианецът Никола Рицоли.

Отборът на Ирландия поведе още във 2-ата минута на мача, след като Роби Брейди вкара дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение в наказателното поле на Франция на Пол Погба срещу Шейн Лонг.

Ранният гол обърка играта на френския тим, като избраниците на селекционера Дидие Дешан така и не успяха да излязат от шока, в който изпаднаха до почивката на мача.

Антоан Гризман в 12-ата минута стреля опасно, но Шейн Дъфи с глава изчисти топката.

В 19-ата минута отново Гризман стигна до добра възможност, но стреля право в ръцете на вратаря на Ирландия.

В 21-ата минута Шейн Лонг пропусна добра възможност за втори гол за Ирландия, като френският вратар Юго Лорис спаси.

В 41-ата минута Шейн Дъфи с глава стреля опасно над вратата на Франция.
В добавеното време на първата част последователно Димитри Пайе и Антоан Гризман пропуснаха добри положения за Франция.

След почивката на терена за Франция се появи Кингсли Коман, с което селекционерът на тима Дидие Дешан успя да преобрази тима си.

Френските футболисти заредиха опасни положения пред вратата на Ирландия, като в 51-ата минута Антоан Гризман пропусна.

В 58-ата минута логичното се случи, като Гризман бе най-съобразителен в наказателното поле на Ирландия и изравни резултата.

Две минути по-късно французите поведоха, след кот Гризман завърши с гол бърза контраатака на тима си, преминала през Оливие Жиру.

В 67-ата минута ситуацията за Ирландия стана още по-тежка, след като Шейн Дъфи получи червен картон за нарушение срещу Гризман пред наказателното поле на Ирландия.

В 77-ата минута Андре-Пиер Жиняк пропусна отличен шанс да вкара трети гол за Франция. В 87-ата минута отново той пропусна нова добра възможност за гол за Франция.

На четвъртфиналите Франция очаква победителя от осминафинала между Англия и Исландия.

Reyes_de_Europa
26.06.2016 19:19

Доста добър мач стана благодарение на ранния гол на ирландците. Жалко че те пропуснаха две-три добри възможности да дръпнат с 2-0 и да поставят франсетата на ръба на пропастта. Оня ден тук някой се изцепи че Ейре незаслужено са продължили за сметка на Турция, ама се видя че са доста по-класен отбор от турците и заслужено излязоха от трудна група.

GaLaxY94
26.06.2016 18:11

Много смешна Франция.. пак ги подпряха.. Ако съдята Беше дал Онзи корнер за ЕЙРЕ при 1;1 се съмнявам да бяха втори Гол.. пък и нямаше да има и Червен картон.. Смешна Франция...

night_wolf1984
26.06.2016 18:10

да имаш Гамейро,Лаказет...а да не ги викнеш е престъпление.....Жиру и Жиняк са си дръвчета *smile*

26.06.2016 18:28

Аз казвам по принцип и двамата са в пъти по слаби от Гамейро и Лаказет *smile*

ComsteR
26.06.2016 18:27

Жиняк при гредата с тази 10-ка отзад спокойно можеш да го объркаш за Бензо, той нахлува по-същият начин и стреля.

Man_Red
26.06.2016 18:23

Ти изобщо гледа ли мача? Жиняк игра pretty decent

IM_A_PLAYER

Ако съдията беше видял корнера за Ирландия можеше до втория гол на франсетата да не се стигне. Баба ми ако си свали 8.05дп цайс би видяла тоя корнер, дееба и продажната работа......

26.06.2016 17:53

Франция продължава да се мъчи, а още не са играли със сериозен отбор на това първенство... Добре, че беше тоя проблясък на Гризман, че иначе бяха взели-дали, горките... Сега обаче предстоят сериозните тестове - с Англия на 1/8 и с Германия/Италия/Испания на 1/2. Мисля си, че точно в тия мачове ще дойде времето за домакинското съдийско рамо.

ComsteR
26.06.2016 18:25

Ейре изобщо не са лош отбор, и се видя в групите. Да ще кажеш паднаха от Белгия 3:0 но пак имаха доста възможности. Все пак взеха и точка от Бундестима в квалификациите, вторият мач паднаха 1:0.

nom3rcy
26.06.2016 18:24

Всички се мъчат срещу паркиралите автобуси ама ти тва от къде да го знаеш? Франция срещу по-голям отбор ще изглежда коренно различна, щото тогава и двата отбора ще се надиграват.

Amateur1878
26.06.2016 17:43

До коментар [@comment 1906052] от [@user qko_ciklq]:

Не се ядосвай толкова бе, приятел. Французите дори не излъчват повечето от мачовете по TF 1 и TF 2. Сигурно и те по някакви кабеларки излъчват. За какво говорим!? И това е ДОМАКИНА на първенството.

RMCF_1902
26.06.2016 17:41

Дават го по Диема бе...Айде преди да обиждаш провери..

Arda10Turan
26.06.2016 17:36

Как го видя този рикушет много странно,явно който си плати повече, той поръчва музиката

sdw
26.06.2016 17:31

Ами заслужено обърнаха.2-то полувреме показаха игра.Ако имаха късмет можеше и 5 гола да са вкарали до сега.

El_Fenomeno_9
26.06.2016 17:23

Друго си е като промени схемата , много са зле с трима дефанзивни , очаквах да ги мъчи Дешана поне до 65-70 мин и тогава да вкара офанзивен за дефанзивен , но евала на дешан , че реши да рискува от рано , това е правилната схема за Дешан , но той не иска да се лишава от никой от тримата си супер класни централни халфа , за доброто на отбора обаче е да играе във формацията за която споменах на почивката *beer*

rad011
26.06.2016 17:21

Обаче как да не видиш такъв корнер не знам.Трябва да си доста сляп.

Arda10Turan
26.06.2016 17:20

Съдиите подкрепят Франция и това е най-голямата излагация в този измислен турнир, само защото са домакини бяха фаворити финаги,а са един посредствен отбор,такъв корнер ако не можеш да видиш,по-добре да прекрати мача и да си ходи вкъщи

26.06.2016 17:02

Логично е днес трите ниски да не излязат резонно и трите , но предполагах че на повече от Х няма да избие някой (най - вероятно между Франция и Белгия , немците очаквам да ги скъсат) ... За сега обаче много трудно мога да си представя Франция да играе по - добре през второто , защото видимо са изнервени , а и от пейката може би освен до някъде Коман няма как с друго да променят особено нещата , но ако се лишат от някой дефанзивен халф и пуснат Коман или Марсиал на негово място ще стане много интересно , с тая схема се мъчат доста

ComsteR
26.06.2016 17:04

Тамън влезна Коман*beer*

ComsteR
26.06.2016 17:00

Доста слаб мач за Канте, не вярвам да има и 30% спечелени единоборства. Погба също отсъства, Пайе е неузнаваем. Страхотно представяне от Ирландците все пак.

Arda10Turan
26.06.2016 16:34

Анри беше вкарал гол с ръка срещу Ирланзия и така се класираха на световно, сега ми е интересно ако мачът завърши така как ще коментира Анри този резултат,дали е справедлив или не?

Stan1926
26.06.2016 16:12

Франция изчерпаха късмета си в предишните мачове. Време е тоя африкански отбор да си заминава. *smile*