Автогол реши британското дерби, Уелс стигна 1/4-финалите (видео)

20:53
Отборът на  Уелс победи  Северна Ирландия с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство във Франция. Единственото попадение в мача бе дело на Гарет Макоули, който си отбеляза автогол в 75-ата минута.

Дербито между двете британски нации не предложи много емоции за зрителите, като двата тима бяха предпазливи и трудно стигаха до чисти голови положения. Драконите държаха повече топката, но северноирландците се защитаваха много умело и успяха да спрат до голямата степен звездата на съперника Гарет Бейл.

През втората част играта се поизравни, а възпитаниците на Крис Коулмън нанесоха своя удар в 75-та минута, когато Гарет Бейл центрира опасно отляво и Гарет Макоули си отбеляза автогол, като ако бранителят не се бе намесил, почти сигурно Хал Робсън-Кану щеше да вкара.

До края играчите на Уелс опазиха преднината си и по този начин се класираха за 1/4-финалите, където ще се изправят срещу Унгария или Белгия.

---------WA1 - 0NIR------------GM by fantasticfootball

UserGG
26.06.2016 08:18

В този мач двата отбора бяха равностойни и нямаше толкова много голови опасности.Доколкото играта на Уелс, те извадиха късмет при центрирането*goal*Северна Ирландия играха добре но нямаха късмет*whistle**thumb_up**surprized**cigarette**beer*

Reyes_de_Europa
25.06.2016 22:20

Много слаб мач. Очаквах повече от Уелс доколкото на Северна Ирландия това са им възможностите и играта. Явно обаче и Уелс ще е до четвъртфинала че с тая игра срещу Белгия не ги виждам.

night_wolf1984
25.06.2016 21:08

много скучен мач...дано хърватия-португалия направят футболен спектакъл*wink*

ub7
25.06.2016 21:03

следва порязването на хърватия. по44ти сигурен съм че ще им изгонят някой и португалия да ги бие. дано не все пак.

Chelsea86
25.06.2016 20:53

Истинска мъка беше да се гледа този мач. Добре, че следват Хърватия - Португалия. *cool*

Chelsea86
26.06.2016 12:13

Индикациите бяха да стане як мач. При свършен факт е лесно да се каже. Не те чух да коментираш предварително, че Хърватия и Португалия ще направят слаб мач... И все пак беше по-малко скучен от този. *wink*

rimlianin
26.06.2016 00:51

Да , хубаво че Хърватия и Португалия направиха егати добрият мач *joking*

stefanBG111
25.06.2016 21:49

А кой трябваше бе професоре да е на европейско първенство според теб . Щом са тук за заслужили харесва ли ти или не. Ти какво искаш и още някои, всеки мач да завършва с 5-6 или 10 гола ли. Някой малък отбор стигне ли дотук, вие омаловажавате успеха им, защо някой измежду Хърватия, Полша, Исландия, Унгария или Уелс да не е Дания през 92 или Гърция през 2004 на това европейско. Силно стискам палци на Хърватия да станат европейски, но няма да ме е яд ако е и друг от изброените.

El_Fenomeno_9

Мъка е да , ако следващото Евро го направят с 50 отбора сигурно всеки 2 от 3 мача ще е такъв ... По мое мнение точно тия два отбори са най - слабите като потенциал на цялото евро не само на елиминациите и изобщо не трябваше да са във Франция , но така е с многото квоти за УЕФА е по - добре да има количество(пари) отколкото качество и няма да се учудя ако още се вдигне бройката

sakata_97
25.06.2016 21:00

И на мен не ми хареса,но нали свърши вече,а и честито на Уелс не че бяnа по-добри,но все пак продължават заслужено напред

Daley_Blind
25.06.2016 20:54

Определено е така..*smile*

biserms
25.06.2016 20:44

Яд ме е за Северна Ирландия... Определено са по-симпатичния отбор, а и нямат никакви звезди и исках те да се класират. Жалко.

Amateur1878
25.06.2016 20:34

Русофилите пак нещо са се заплюнчили *smile*

Иначе, жалко ще ако С. Ирландия отпаднат заради автогол. Много жалко! Но Бейл към момента прави страхотно първенство. Макар че беше автогол, играча на Уелс щеше да я засече така или иначе, така че асистенция на Бейл минимум.

Drogba_d
25.06.2016 20:19

Личи си че играят отбори от великобритания ... Е бати дърводелците ... Яко ритане напред и чакане на бейл да измисли нещо и статични положения

25.06.2016 20:25

еми да лихтенщайнери кво искаш ... Русия ги направи отбор едните , другите продължиха щото могат да играят в локви и гьолове ... Обаче защитниците им тука са много вещи