Белгия не даде шансове на Швеция (видео)

23:52
Белгия изпрати  Швеция у дома, след като записа победа с 1:0 с гол на Раджа Найнголан в 84-та минута.

На стадиона в Ница днес белгийците тръгнаха много по-активно, но въпреки канонадата от атаки не успяха да отбележат във вратата на Швеция

Втората част започна по-интересно с превъзходство на Трите корони, но Белгия бързо неутрализира патоса им. След множество пропуски белгийците успяха да вкарат в 84-та минута чрез Найнголан.

Белгия завършва на второ място в групата с 6 точки, колкото има и лидерът Италия. Швеция отпадна от Евро 2016, завършвайки на последната позиция с 1 точка.

На осминафиналите Белгия ще играе с Унгария, а Северна Ирландия срещу домакина Франция.