Ирландия подчини Италия с късен гол и се класира на 1/8-финал (видео)

23:51
Ирландия  се касира на осминафинал след гол на Роби Брейди в 85-та минута и победа с 1:0 над  Италия. Мочетата на Мартин О‘Нийл за първи път в историята си преодоляха групите и се класираха напред.

Италия не започна класно срещу Ирландия в Лил. Селекционерът Конте на практика пусна нов състав, който до 43-та минута не успяваше да направи дори качествени пасове. За сметка на това момчетата на Мартин О‘Нийл започнаха със смела и уверена игра, но въпреки че накараха Италия да се защитава, не успяха да вкарат през първата част.

Втората част италианците отново не показаха очакваното от тях ниво, но въпреки това удържаха четвърти пореден мач без вкарано попадение, въпреки че на вратата за първи път от 2008 година не беше Джиджи Буфон. Развръзката дойде в 85-та минута с гол на Брейди.

Ейре завърши на трето място в групата с 4 точки и продължава напред като един от най-добрите трети отбори. Италия пък печели групата с 6 точки.