Юве наказа миланските грандове в техния дом и вдигна \"ТИМ\" Трофи (видео от всички срещи на турнира

07:53
Ювентус спечели атрактивния турнир "ТИМ" Трофи и вдигна първа купа преди началото на новия сезон.

"Бианконерите" триумфираха, след като победиха Милан и Интер – отборите, с които съставът на Чиро Ферара вероятно ще се бори за титлата. Италианските грандове играха мини мачове от едно полувреме (45 минути) по системата всеки срещу всеки.

В първия си мач Юве би "нерадзурите" със 7:6 след изпълнение на дузпи, а във втория си двубой надделя и над "росонерите" с 2:0.

Срещата между "Старата госпожа" и италианския шампион завърши 1:1 в редовното време. Тиаго Мота в 26-а минута откри резултата в полза на Интер, но Амаури изравни в 44-а. При ударите от бялата точка Кристиан Поулсен сгреши за "бианконерите", но Валтер Самуел и Давид Сантон пропуснаха за Интер, което костваше и загубата на отбора им с 6:7.

Във втория мач от турнира Интер победи Милан с 1:0. Марио Балотели с глава след центриране от фаул донесе успеха на своите в 30-а минута. Срещата бе прекратена за 8 минути, тъй като осветлението на "Адриатико" в Пескара угасна.

В третия двубой Ювентус се наложи над Милан с 2:0 и вдигна "ТИМ" Трофи. Амаури откри в 13-а минута след грешка грешка на новопривлечения в състава на "росонерите" вратар Флавио Рома. В 32-а минута Винченцо Якуинта вкара за крайното 2:0. Милан също стигна до попадение, но голът на Филипо Индзаги бе отменен, разбира се, заради засада.

Ювентус- Интер 1:1 6:5 при дузпите

0:1 Тиаго Мота