Историческа победа за Албания прати Румъния на дъното (видео)

23:57
Румъния загуби от Албания с 0:1 на стадион "Парк Олимпик Лион" в среща от група А на Евро 2016.

Главен арбитър на двубоя бе Павел Краловец от Чехия.

Единственото попадение падна в 43-та минута след пробив на Мемуша по десния фланг и центриране, при което вратарят на румънците Татарушану увисна. Тази грешка се оказа фатална, тъй като Армандо Садику засече топката с глава и реализира.

Най-чистото положение за румънците през втарата част дойде в 74-та минута, когато Андоне бе изведен зад гърба на противниковата отбрана и отправи яростен удар към вратата на Бериша. Напречният стълб спаси албанците в тази ситуация.

Като цяло, Румъния имаше териториален превес, но албанците се защитаваха организирано, солидно и спокойно. Възпитаниците на Джани Ди Биази дори започнаха да владеят повече топката в края.

Реферът Краловец даде 5 минути продължение на редовното време, но и това не помогна на румънците. Те завършват последни в група А с 1 точка от три мача.

Албания пък записа първата си победа на голям форум.