Нулево реми между Франция и Швейцария, петлите спечелиха група А (видео)

23:55
Швейцария и Франция завършиха наравно 0:0 на стадион "Пиер-Моро" в среща от група А на Евро 2016.

Главен съдия на двубоя бе словенецът Дамир Скомина.

След равенството тимовете завършват на първите две места в групата и ще участват на осминафиналите на шампионата.

Франция е победител в групата, а Швейцария за първи път успява да преодолее груповата фаза на шампионат на Стария континент.

През първата част тимът на Франция доминираше, но избраниците на селекционера Дидие Дешан, който записа своя мач №50 начело на Франция, не успяха да стигнат до гол, а над всички в пропуските бе Пол Погба.

Тимът на Швейцария първи стигна до добра възможност. В 8-ата минута Йоан Джуру се размина с топката в малкото наказателно поле на Франция след грешка на Пол Погба в отбрана.

В 12-ата минута Погба отправи бомбен шут към вратата на Швейцария, като Ян Зомер изби, а и гредата помогна топката да не влезе във вратата му.
Минута по-късно отново Погба пропусна добра възможност за Франция.

В 16-ата минута Джемайли стреля опасно, но вратаря на Франция Юго Лорис спаси.
Минута по-късно Погба отговори с нов пропуск за французите.

След почивката по-активно играта подновиха швейцарците. В 56-ата минута Джемайли се размина с топката в наказателното поле на Франция.

Минута по-късно Антоан Гризман пропусна добра възможност за Франция, давайки шанс на вратаря на Швейцария Зомер да покаже класа.

Малко след това в игра за Франция се появи Димитри Пайе, който в 75-ата минута удари греда.

В 80-ата минута отново той пропусна добра възможност за Франция.

В добавеното време на мача съдията на мача подмина претенции дузпа на Швейцария.