Северна Ирландия се пребори с Украйна за първата си победа на Европейско (видео)

20:57
Отборът на  Северна Ирландия постигна първата си победа на финали на европейски първенства. Дебютантът в турнира победи  Украйна с 2:0 във втория си мач от група "С".

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме без много опасности пред двете врати. Най-добрата възможност за гол през първата част бе за тима на Северна Ирландия, като в 34-ата минута Каткарт стреля с глава над вратата на Украйна.

След почивката по-активният тим бе този на северноирландците. Те поведоха още в 49-ата минута, след като Гарет Макоули засече топката с глава след центриране от пряк свободен удар.

В 58-ата минута на мача двубоят бе прекъснат за около пет минути заради градушка.

След подновяването на играта тимът на Украйна опита да обърне развоя на двубоя, но играчите на селекционера Михайло Фоменко така и не успяха да сътворят нещо по-интересно пред вратата на северноирландците, които се затвориха пред вратата си и съумяха да задържат крехкия си аванс.

В добавеното време на двубоя футболистите на Северна Ирландия стигнаха и до втори гол чрез Найъл Макгин, който оформи крайното 2:0.

Така след днешната победа Северна Ирландия се изравни с отборите на Германия и Полша с по 3 точки, докато Украйна остава на дъното на таблицата без спечелена точка. В следващия кръг северноирландците се изправят срещу световните шампиони от Германия, а украинците ще играят с поляците.