Швейцария се доближи до осминафинал след равен с Румъния (видео)

20:50
Румъния и Швейцария завършиха наравно 1:1 на стадион "Парк Де Пренс" в среща от група А на Евро 2016.

Главен съдия на мача бе руснакът Сергей Карасев.

В началните минути кръстоносците имаха превъзходство и стигнаха до няколко чисти голови положения пред вратата на Татарушану, но не успяха да ги реализират.

Така се стигна до 17-та минута, когато капитанът на швейцарците Щефан Лихщайнер пробва да скъса фланелката на Чипчиу в наказателтото поле на своя тим.

Русият арбитър Карасев посочи бялата точка, а Богдан Станчу реализира, забивайки вторият си гол от дузпа на това първенство.

Преднината на румънците се задържа до 56-та минута. Тогава кръстоноците спечелиха правото да изпълнят корнер. Топката бе центрирана в пеналта, защитник на Румъния изчисти с глава, но кълбото попадна в краката на непокрития Мехмеди, който с мощен шут по диагонала опита да скъса мрежата на Татарушану.

Това се оказа и попадението, което оформи крайния резултат. Двата тима поделиха точките, което доближи Швейцария много близо до осминафиналите.